Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Urheilu » Toimitsijakäsikirja ja infoa

Kalevan kisat 16

Toimitsijakäsikirja ja infoa

Tiedote.
Julkaistu: 08.07.2016 klo 20:37
Julkaisija: Kalevan kisat 16

 

Hei

Kaikille kenttälajien toimitsijoille tässä luettavaksi Toimitsijakäsikirja. Tähän versioon voi tulla vielä päivityksiä. Osalle tämä on jo voinut tulla.

PSM-kisaan tiistaina 12.7. toivon kaikkien pääsevän ja lajijohtajat ovatkin infonneet minua oman ryhmänsä paikallaolosta. Jos mitään ei ole kuulunut, niin ota yhteyttä lajijohtajaasi ja minuun. Kilpailun ohjeet ja aikataulu tulevat sivulle http://www.kilpailukalenteri.fi/?cs=16&nid=16413 mutta laitan ainakin lajijohtajille aikataulun ja urheilijoiden kokoontumisaikataulun.

Silloin tiistaina 12.7. saa toimitsija-asuja Raatissa alkaen klo 14. Paikka on todennäköisesti katsomon ylätasanteella olevasta huoneesta. Tulkaa silloin isompina ryhminä niitä hakemaan ja tuokaa mukanaan myös 15€ omavastuu vaatteista. Vaatteet on siis tekninen paita, lippis ja tuulipusero.

Keskiviikkona 13.7. klo 17 on Raatin katsomossa infotilaisuus Kalevan kisoista kaikille vapaaehtoisille ja toimitsijoille. Silloin paikalla kilpailun vastuuhenkilöt vastaamassa ajankohtaisiin kysymyksiin ja silloin myös saa toimitsija-asuja itselleen. Kaikki toimitsija-asut ovat siis Raatissa nyt ja jaetaan sieltä.

Osassa ryhmiä saattaa joku henkilö puuttua, joillakin on vielä tarkempi tehtävä auki. Varmasti kaikille löytyy tekemistä kun loppuvaiheen valmistelut etenevät. Kaikissa ryhmissä lajijohtajalla on oikeus vaihtaa tehtäviä henkilöiden välillä.

Terv. Harri Heikkilä
kenttälajien johtaja
puh 044-781 2810
harri.heikkila@oulunpyrinto.fi

 

 

KENTTÄLAJIRYHMÄT (TILANNE PE 8.7.)

Kenttälajien toimitsijat Nimi sposti puh
Kenttälajien Johtaja Harri Heikkilä harri.heikkila@oulunpyrinto.fi 044-7812810
       
Pituus 1      
Lajinjohtaja Martti Svanberg martti.svanberg@luukku.com puh 040-7166421
Sihteeri Sara Walsh sara.walsh@windowslive.com 050-360 3426
Tulospalvelu      
Lankku      
mitta1 Päivi Oikarinen paivi.oikarinen@kolumbus.fi 040-5315627
mitta2 Timo Heikkinen anja.heikkinen@oulu.fi 044-7032398
Tuulimittari Juha Kassinen kassijuh@gmail.com 040-5650246
Tasoittaja 1 Lea Hiltunen lea.hiltunen@mtt.fi 040-7461599
Tasoittaja 2 Jari Korhonen jari.korhonen@ppv.inet.fi 040-5874530
Suoritusaika Juuso Nousiainen juuso.nousiainen@pohjola.fi 050-5312901
Lippu Puuttuu    
Pituus 2 RYHMÄ TÄYNNÄ    
Lajijohtaja Sakari Haapakoski sakarihaapakoski2@gmail.com 040-5868065
Sihteeri Teija Alatalo teija.alatalo@edu.lumijoki.fi 0400-384 161
Tulospalvelu      
Lankku Erkki Kangas ilmari.kangas@gmail.com 050-5595299
Mitta 1 Teija Hiltunen teija.laurila@gmail.com 040-7345853
Mitta 2 Seppänen Marja marja.seppanen@eduouka.fi 050-5283384
Tuulimittari Ulla Peteri ulla.peteri@eduouka.fi  
Suoritusaika Kaisa Loponen kaisa.loponen@eduouka.fi  
Tasoittaja 1 Kari Vanhatupa kari.vanhatupa@asuntolinkki.fi 045-111 7000
Tasoittaja 2 Jani Haapala jani.haapala@vero.fi  
Lippu Annu Montell annu.montell@eduouka.fi  
Saattaja (sihteeri vara) Terhi Holappa terhi.holappa@usbimed.fi  
(vara) Lina-Lotta Lahdenkauppi linalotta.lahdenkauppi@gmail.com  
(vara) Arja Kaukko akaukko@netti.fi  
ei mukana Arja Lehto arja.lehto@eduouka.fi 050-3820662
Pituus 3 Raahen ryhmä RYHMÄ TÄYNNÄ  
Lajijohtaja Sami Zerni sami.zerni@gmail.com 040-5413083
Sihteeri Minna Kortessalo minna.kortessalo@raahe.fi  
Tulospalvelu      
Lankku Juha Puuperä juhapuupera@gmail.com  
mitta1 Paula Snellman paula.snellman@raahenaiku.fi  
mitta2 Paula Mikkonen paula.mikkonen@hotmail.com  
Tuulimittari Pirkko Mikkonen pirkko@silmakulma.net  
Tasoittaja 1 Wilma Isokääntä wilma.isokaanta@hotmail.net  
Tasoittaja 2 Malviina Kortessalo malviinakortessalo@gmail.com  
Suoritusaika Tapio Honkanen    
Lippu Jaana Isokääntä jaana.isokaanta@raahe.fi  
       
Korkeus 1      
Lajinjohtaja Mikko Hassinen mikko.hassinen@fimnet.fi 040-5422876
Sihteeri Maarit Kangas maarit.kangas@oulu.fi 040-5816898
Tulospalvelu      
Lippu Kirsti Hyvärinen kirsti.hyvarinen@muhos.fi 041-5054347
Rima1 Anja Heikkinen anja.heikkinen@oulu.fi 040-7550084
Rima 2 Janne Vimpari vimpari3@hotmail.com 040-1480140
Suoritusaika Kari Vimpari kari.vimpari@jmcengine.fi 050-5315146
seiväs lisää 2 hlö      
       
Seiväs 2      
Lajinjohtaja Esa Koivikko esa.koivikko@osao.fi 0400-331523
Sihteerit ¨   050-3273036
Tulospalvelu      
Lippu Raino Heikkinen rainoj.heikkinen@gmail.com  
Rima 1 Matti Leskelä matti.leskela@osao.fi  
Rima 2 Markus Tornberg markus.tornberg@raahe.fi 050-304 2531
Suoritusaika Ilkka Pernu ilkka.pernu@poliisi.fi 407 252 822
  Samuli Koskelo samulikoskelo@msn.com  
Seiväs 3      
Lajinjohtaja Juha Laakkonen juha.laakkonen@nortal.com 040-7625480
Sihteerit Sanna Joki sanna.joki@hotmail.com 040-5721443
Tulospalvelu Juha Lehto juha.lehto4@gmail.com 407177436
Lippu Ariel Mäki-Soini ariel.maki-soini@tipoy.fi 050-5669949
Rima 1 Aki Hietala aki.hietala@dnainternet.net 0400-128788
Rima 2 Jukka Kivistö jukka.kivisto@icloud.com 050-3273036
Suoritusaika Jouni Sillanpää jontsu_boy_91@hotmail.com  
VARALLA Ari Nyrhinen ari.nyrhinen@nortal.com  
  Joni Sillanpää jontsu_boy_91@hotmail.com  
Kuula      
Lajinjohtaja Marjo Sjögren marjo.sjogren@luukku.com  
Sihteeri Sinikka Kuismin sinikka.kuismin@gmail.com 044-5514900
Tulospalvelu      
Alastulon merkkaus/palauttaja Valto Kallo valto.kallo@hotmail.fi  
Lippu /lukema ja rinki Leena Tuomas leena.kallo@hotmail.com 040-7760297
Alastulon merkkaus/Prisma Vesa Holmström vesa.holms@gmail.com 0400-387671
Optinen mittaus Arto Ylilehto    
Rinki/Suoritusaika Eila Puhakka ei ole puh 050-5368765
Välineet Jukka Tomperi jukka.tomperi2@gmail.com 040- 571 7082
Hiekan tasoitus/kuularänni Matti Ollila    
  Juhani Räty jemraty@gmail.com 442974033
  Jorma Inkamo pe klo 13-> jorma.inkamo@ouka.fi 400586036
Keihäs      
Lajijohtaja Seija Saalismaa smaarits@gmail.com 045-1071743
Sihteerit Elina Löytynoja elloytyn@suomi24.fi 050-5971284
Tulospalvelu      
Optinen mittaus Merijärven optinen tiimi hoitaa  
Alastulon merkkaus/Prisma Antti Lehto atilehto123@hotmail.com 050-5919813
Alastulon merkkaus Tuomo Taskinen tuomo.taskinen@luukku.com 040-7442836
Lippu Mika Koski-Vähälä mika.koski-vahala@dnainternet.net 050-3616677
Lippu / alastulo Lassi Korhonen lassikor@gmail.com  
Suoritusaika ja rata Matti Juntunen matti.juntunen@pp2.inet.fi 0400-801612
Välineet Hannu Peurasaari hannu.peurasaari@pp1.inet.fi 040-5148839
VARALLA Jani Hirsivaara jani.hirsivaara@tornio.fi  
  Mikko Karhunen mikko.j.karhunen@student.jyu.fi  
  Pauli Lutjonen paulilutjonen@gmail.com 405571593
Kiekko      
Lajinjohtaja Päivi Granö paivi.grano@via-ok.net 040-7093221
Sihteerit Sara Mehtomaa sara.mehtomaa@hotmail.com 050-9128473
Tulospalvelu      
Optinen mittaus Henna Antila henna.antila@uniresta.fi 044-7140308
Prisma Asko Polvi asko.polvi@luukku.com 050-3120172
Alastulon merkkaus Noora Polvi noora-maria@hotmail.fi 040-2184408
Lippu alastulo Jarmo Posio jarmo@arcticathletics.fi 045-8062822
Kelt. Lippu suoritusaika/ rinki Timo Ronkainen te.ronkainen@gmail.com 0400-4952670
Lippu / alastulon merkkaus Ari Mehtälä ari.mehtala@gmail.com 050-3255124
Välineet Aini Mehtälä aini.mehtala@gmail.com 044-0777569
Välinepalautus Palautusauto    
VARALLA Eeva Repo eeva.k.repo@gmail.com 040-5177022
       
Moukari      
Lajinjohtaja Mirjami Mehtomaa mirjami.mehtomaa@pp.nic.fi 040-7511260
Sihteerit Sara Mehtomaa sara.mehtomaa@hotmail.com 050-9128473
Tulospalvelu      
Prisma rinki Optinen mittaus    
Alastulopää prisma Reima Lehtola reima.lehtola@luukku.com 0400-142034
Alastulon merkkaus Jyrki Mäkelä jyrki.makela@gmail.com  
Alastulon merkkaus Erkki Niemelä en.on@luukku.com 040-5530754
Lippu / rinki Tuija Rauhala tuija.rauhala76@gmail.com 040-7713476
Lippu / alastulo Heikki Saloranta lailama@luukku.com 050-593 2666
Suoritusaika Markku Sinisalo markku.sinisalo@luukku.com 045-1638052
Välineet Joseph Gathogo gathos1@gmail.com 040-9337722
varalla 1-2      
Ottelut      
Lajijohtaja Kari Jaatinen kari.jaatinen@kalajoki.fi 0400-516818
Lajijohtaja Markus Niemelä markus.niemela@kalajoki.fi 040-5667951
JOKERIT/SAATTAJAT/PAIKKAAJAT/TARKEMPI PAIKKA?      
  Aaro Suomalainen aaro.suomalainen@suomi24.fi  
  Tuukka Takkula t.j.takkula@outlook.com  
  Sampo Saukkoriipi sampo.saukkoriipi@avainasemat.fi  
  Mika Tohmola mikato40@gmail.com 040-7235536
  TARKISTUKSIA    
Sunnuntaina mukana keihäs/mixed/doping skparkkila@gmail.com 040-5432224
Sunnuntaina mukana keihäs/mixed/doping Kati Tiikkainen Kati.tiikkainen@gmail.com 0500-807999
  Elina Latva-aho elina.latvaaho@gmail.com  
  Markku Kela markku.kela@gmail.com 0440-515681
  Aulis Nevala aulis.nevala@suomi24.fi 045-1191955
    senja.heinonen@gmail.com  
    pirjo.annala11@gmail.com  
       
       
  Susanna Linna suslinna@gmail.com  
  Salla Pöytäkangas   040-7393304
  Anni Pirttijärvi anni.pirttijarvi@gmail.com Jennika Pulkkinen ja Anni Riekki LISÄKSI
  Katja Jokinen katjamarj@gmail.com  
       

Liitetiedostot

Kalevan kisat järjestetään Oulussa 21.-24.7.2016. Kalevan kisat on tärkein vuosittainen yleisurheilutapahtuma kotimaassa. Suomen mestaruuskilpailut on järjestetty vuosittain Kalevan kisojen nimellä vuodesta 1937 lähtien. Suomen Urheiluliitto on myöntänyt vuoden 2016 kisojen järjestämisoikeuden Oulun Pyrinnölle.
Lisätiedot ja ennakkoliput osoitteesta: www.kalevankisat.fi

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs