Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Urheilu » Tässä ovat salibandyn Suomen Cupin 3. kierroksen ottelut

Salibandyliitto

Tässä ovat salibandyn Suomen Cupin 3. kierroksen ottelut

Tiedote.
Julkaistu: 29.09.2016 klo 13:09
Julkaisija: Salibandyliitto

Salibandyn miesten ja naisten Suomen Cupin kolmansien kierrosten otteluohjelmat on vahvistettu. Näin pelataan:

Miesten Suomen Cupin kolmas kierros

1.10.2016 klo 11:00 Dynamo Oulu (3.div) - TyPS (2.div) Kastelli Oulu
1.10.2016 klo 14:00 Pisaba (2.div) - Voima (2.div) Pieksämäen UT Pieksämäki
1.10.2016 klo 16:00 SB Naantali (2.div) - SC Wolves (3.div) Maijamäen LH Naantali
1.10.2016 klo 16:30 Valtti Blues (2.div) - Tiikerit Akatemia (2.div) Otahalli Espoo
1.10.2016 klo 17:00 BB-88 (2.div) - Kosken Dynamo (2.div) Päijänne-Areena Sysmä
1.10.2016 klo 18:00 Merikoski SBT (2.div) - Santas United (2.div) Kastelli Oulu
1.10.2016 klo 18:30 Hatsina (2.div) - VehVe X (3.div) Sport Forum Mikkeli
1.10.2016 klo 18:30 SB Heinola (2.div) - Jymypalikat (2.div) Heinolan LH Heinola
1.10.2016 klo 18:45 SB Vaasa YB (2.div) - SB Vaasa II (2.div) Botniahalli Mustasaari
2.10.2016 klo 12:30 PHSB (2.div) - FBT PiTu (2.div) Lahden suurhalli Lahti
2.10.2016 klo 15:00 Soittorasia (2.div) - O2-JKL II (3.div) Tamppi-Areena Tampere
2.10.2016 klo 16:00 FLOB (2.div) - Jokerit Team (3.div) Esport-Areena Espoo
2.10.2016 klo 16:30 VKTP (2.div) - FLOB II (3.div) Latokartanon LH Helsinki
2.10.2016 klo 17:00 Nibacos (2.div) - MLT (2.div) Kampushalli Kokkola
2.10.2016 klo 18:30 O2-JKL (2.div) - KU-68 (3.div) Monitoimitalo Jyväskylä
3.10.2016 klo 19:00 FBC Raseborg (2.div) - SBS Botnia (4.div) Påminne-halli Raasepori
3.10.2016 klo 19:00 Tiikerit (2.div) - SBS Kings (2.div) Tiger Sport Vantaa
4.10.2016 klo 18:30 SCH (2.div) - AC HaKi (2.div) Martinhalli Hyvinkää
6.10.2016 klo 19:30 Happee Steamers (2.div) - Urho (3.div) Palokan KK Jyväskylä
7.10.2016 klo 19:30 Blasters (2.div) - TahVe (3.div) Palokan KK Jyväskylä
9.10.2016 klo 11:30 Pauhu (2.div) - SR IV (3.div) Latokartanon LH Helsinki

Naisten Suomen Cupin kolmas kierros:

8.10.2016 klo 18:00 Ä-lasti - KaPa-65 Tiger Sport Vantaa
9.10.2016 klo 15:15 PSS - TPS Aurora Porvoo
12.10.2016 klo 18:30 SB Vantaa - Steelers Myyrmäen UT Vantaa
15.10.2016 klo 17:30 YPA - M-Team Ylöjärven LK Ylöjärvi
16.10.2016 klo 17:30 SSRA - Northern Stars Kastelli Oulu
16.10.2016 klo 18:30 Jokerit - ÅIF Campo-Sport Vantaa

Salibandyliitto on valtakunnallinen liikunta- ja urheilujärjestö, jonka sarjoihin osallistuu yli 50 000 pelaajaa. Salibandya ja sählyä harrastaa Suomessa n. 400 000 henkilöä.

Seuraa meitä: floorball.fi | facebook | twitter | instagram

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs