Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Urheilu » Sisäsurffauksen SM-kisat huomenna 19.9. Siriuksessa - muutoksia kisa-aikatauluun

Kaakko135°

Sisäsurffauksen SM-kisat huomenna 19.9. Siriuksessa - muutoksia kisa-aikatauluun

Tiedote.
Julkaistu: 18.09.2015 klo 12:42
Julkaisija: Kaakko135°

Sisäsurffauksen toiset SM-kisat järjestetään Siriuksessa Pyhtäällä huomenna lauantaina 19.9. Kilpailun järjestävät Suomen sisäsurffauksen harrastajien yhteisö Finflow ja Sirius Sport.

SM-kisojen voittaja pääsee kisaamaan EM-tittelistä Ibizalle Battery Energy Drinksin sponsoroimana. Viime vuonna Suomen mestaruuden ja viidennen sijan Hollannissa pidetyissä EM-kisoissa voitti pyhtääläinen Henri Haapala. Hän teki kuitenkin sellaisen vaikutuksen tuomareihin, että sai Hollannin kisoista tuomareilta ns. villin kortin MM-kisoihin Abu Dhabiin. Tänä vuonna MM-kisat pidetään Dubaissa.

SM-kisoihin on katsojilla vapaa pääsy. Lauantaina kisasuoritusten lomassa yleisö voi nähdä lajin valovoimaisimman tähden, viisinkertaisen USA:n mestarin ja kolminkertaisen maailmanmestarin Sean Silveiran näytöksiä Siriuksen aalloilla.

Kisojen aikana Siriuksessa toimii pop-up ravintola, joka pitää huolta katsojien ja kisailijoiden ruokailuista.

Tapahtuma on osa Liikunta- ja urheilumatkailun seutukaupunkipilotti –hanketta.

Tervetuloa!

Paikka: Sirius Sport, Kotitie 10, 49270 PYHTÄÄ

Huom. Muuttunut kisa-aikataulu

10:00 TUOMARIEN TAPAAMINEN JA OSALLISTUJIEN REKISTERÖINTI VASTAANOTOSSA
10:30 OSALLISTUJIEN KISABRIIFFI JA RYHMÄKUVAUS
11:00 TAPAHTUMA ALKAA
11-11:45 HARJOITUSKIERROKSET
12:00 AVAJAISSEREMONIA JA SEAN SILVEIRAN WAVE SHOW
12:15 OPEN FLOWBOARD - 1.KIERROS, kaksi parasta jatkoon
13:15-13:25 SEAN SILVEIRA WAVE SHOW
13:30 OPEN BODYBOARD – 1. KIERROS, kaksi parasta jatkoon
13:45 JR FLOWBOARD – 1. KIERROS, kaksi parasta jatkoon
14-14:10 SEAN SILVEIRA WAVE SHOW
14:10-15.10 LOUNASTAUKO
15:15 OPEN FLOWBOARD – QUARTER FINALS
15:45 OPEN BODYBOARD – SEMI FINALS
16:15 JR FLOWBOARD – SEMI FINALS
16:45 SEAN SILVEIRA WAVE SHOW
17:00 OPEN BODYBOARD FINALS
17:15 JR FLOWBOARD FINALS
17:30 OPEN FLOWBOARD SEMI FINALS
18:00 OPEN FLOWBOARD – FINALS
18:30 PALKINTOJEN JAKO, TILAISUUS PÄÄTTYY

HUOM! Tuulitunnelilentämisen maajoukkue Sirius Flyn ilmaiset lentonäytökset klo 18, 19 ja 19.45 tuulitunnelialueella, avoinna kaikille!

Tuoreet tiedot: https://www.facebook.com/siriussport

Lisätietoja: Marie Skavo-Sinisalo, Sirius Sport Resort, puh. 044 779 7033

Liitetiedostot

Kaakko135° sijaitsee itäisen Suomenlahden rannikolla,  Kymijoen ja itärajan välisellä alueella. Helsingin seudulta Kaakkoon ehtii autolla reilussa tunnissa. Alue käsittää viisi kuntaa:  Kotkan, Haminan, Pyhtään, Virolahden ja Miehikkälän.

Kaakko135° matkailu toimii alueensa matkailuun erikoistuneena yksikkönä, joka tuottaa matkailun viestintä- ja informaatiopalveluita tiiviissä yhteistyössä seudun kuntien, yritysten ja seudullisten, kansallisten ja kansainvälisten sidosryhmien kanssa.

www.kaakko135.fi

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs