Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Kauppa » Prisma Länsikeskuksesta paljon palveluja saman katon alta

Turun Osuuskauppa

Prisma Länsikeskuksesta paljon palveluja saman katon alta

Tiedote.
Julkaistu: 07.03.2012 klo 14:02
Julkaisija: Turun Osuuskauppa

Prisma Länsikeskuksen yhteistyökumppanit ovat vahvistuneet.

Turun Osuuskauppa avaa Länsikeskukseen kauneuden ja hyvinvoinnin erikoisliike Sokos Emotionin, PizzaBuffan, Coffee Housen sekä Jäätelöbaarin. Prisma Länsikeskuksesta löytyy myös S-Pankin täyden palvelun asiakaspalvelupiste.

TOK:n oman liiketoiminnan lisäksi Prisma Länsikeskuksessa palvelevat luontaistuoteliike Life, eläintarvikeliike Musti ja Mirri, lasten tarvikkeisiin erikoistunut Babytown, DNA kauppa, Kello- ja kultaliike (Vesa Tirri), Huiskula,  RAY sekä SSO talomyynti, joka myy S-ryhmän Aitotalo-talopaketteja sekä Vehasen Sahan loma-asuntoja.

- Uskomme, että tämä kokonaisuus tuo merkittävän parannuksen alueen asiakasomistajien palvelutarjontaan. Prisma Länsikeskuksen avajaisia vietetään maaliskuussa viikon 12 aikana, toteaa Prisma-ketjujohtaja Jussi Virtanen.

Prisma Länsikeskuksen kokonaispinta-alaksi tulee noin 13 700 m2, josta Prisman käyttöön tulee 10 500 m2, PizzaBuffan, Coffee Housen ja Emotionin käyttöön 500 m2 ja 1 700 m2 on vuokrattu edelleen yhteistyökumppaneille.

 

Lisätietoja Prisma Länsikeskuksesta:
Prisma-ketjujohtaja Jussi Virtanen, puh. 010 764 5005, jussi.virtanen@sok.fi

Lisätietoja yhteistyökumppaneista:

Vita-Kunto Oy, Jan Blomqvist, puh. 040 584 1599, jan.blomqvist@life.fi
Musti ja Mirri, Jyrki Lämsä, puh. 044 573 5611, jyrki.lamsa@mustijamirri.fi
T:mi Scandinavian Kids, Dimitri Kaljunen, puh. 02 456 34917, info@babytown.fi
DNA Kauppa Oy, Sami Aavikko, puh. 044 044 3069, sami.aavikko@dna.fi
Petive Oy (kultasepänliike)Vesa Tirri, puh. 040 179 4870, petive@dnainternet.net
Huiskula Oy, Kati Arell, puh. 020 790 7019, kati.arell@huiskula.fi
RAY, Satu Meretoja, puh. 040 563 4067, satu.meretoja@ray.fi
SSO, Jouni Oksanen, puh. 044 770 5185, jouni.oksanen@sok.fi

TOK on yli 124 000 varsinaissuomalaisen talouden omistama osuuskauppa. Turun Osuuskauppa toimii päivittäis- ja erikoistavarakaupassa, liikennemyymälä-, matkailu- ja ravitsemis- sekä tavaratalokaupassa 21 kunnan alueella Varsinais-Suomessa. Sen tehtävänä on tuottaa palveluja ja etuja asiakasomistajatalouksille.

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs