Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Sosiaaliset kysymykset » 20-vuotiasta kirjoitustulkkikoulutusta juhlistetaan seminaarissa Diakissa 11.11.

Diakonia-ammattikorkeakoulu

20-vuotiasta kirjoitustulkkikoulutusta juhlistetaan seminaarissa Diakissa 11.11.

Tiedote.
Julkaistu: 17.10.2016 klo 10:23
Julkaisija: Diakonia-ammattikorkeakoulu

Suomen kirjoitustulkit ry, Kuuloliitto, Diak ja Humak järjestävät yhteistyössä Kirjoitustulkkauksen juhlaseminaarin 11.11.2016.

Kirjoitustulkkikoulutus ja Suomen kirjoitustulkit ry juhlivat! Kirjoitustulkkien koulutus alkoi Suomessa vuonna 1996, ja kirjoitustulkkien yhdistys perustettiin vuonna 2007.

Suomen kirjoitustulkit ry, Kuuloliitto, Diak ja Humak järjestävät Kirjoitustulkkauksen juhlaseminaarin kirjoitustulkkien koulutuksen 20-vuotisjuhlan ja yhdistyksen 10-vuotisjuhlan kunniaksi. Seminaari pidetään Diakin Helsingin-toimipisteessä (Kyläsaarenkuja 2, 00580 Helsinki) perjantaina 11.11.2016 klo 12.00–16.00.

Juhlapuhujana on filosofian tohtori ja professori Pirkko Nuolijärvi. Lisäksi kuullaan puheenvuoroja Kuuloliitosta, kirjoitustulkkauksen koulutuksesta ja historiasta sekä kirjoitustulkkien yhdistyksen perustamisesta. Seminaari on kirjoitustulkattu. Tilassa on myös induktiosilmukka.

Juhlaseminaari on maksuton. Ilmoittaudu mukaan viimeistään 31.10. alla olevasta linkistä:

 

Liitetiedostot

Diakonia-ammattikorkeakoulu (Diak) kouluttaa asiantuntijoita diakonia-, kasvatus-, sosiaali-, terveys- ja tulkkauksen aloille. Sillä on toimipisteet Helsingissä, Oulussa, Pieksämäellä, Porissa ja Turussa.

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs