Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Matkailu » Kaakko135° matkailu on Kotkan-Haminan seudun uusi matkailun markkinoinnin organisaatio

Kaakko135°

Kaakko135° matkailu on Kotkan-Haminan seudun uusi matkailun markkinoinnin organisaatio

Tiedote.
Julkaistu: 18.12.2013 klo 10:18
Julkaisija: Kaakko135°

Vuodesta 2012 toteutettu seudullinen yhteismarkkinointi saa oman yksikkönsä Kotkan-Haminan seudun kehittämisyhtiö Cursor Oy:ssä 1.1.2014 alkaen. Organisaatio yhdistää Kotkan, Haminan, Pyhtään, Virolahden ja Miehikkälän matkailumarkkinoinnin tavoitteena entistä tehokkaampi ja tasokkaampi toiminta.

Kaakko135° matkailu toimii alueensa matkailuun erikoistuneena yksikkönä, joka tuottaa matkailun viestintä- ja informaatiopalveluita tiiviissä yhteistyössä seudun kuntien, yritysten ja seudullisten, kansallisten ja kansainvälisten sidosryhmien kanssa.

Yksikön henkilökunta koostuu pääosin Kotkan matkailutoimistossa aikaisemmin työskennelleistä henkilöistä, joita vahvistetaan vuoden 2014 alkupuolella muutamalla rekrytoinnilla.

2.1.2014 alkaen Kaakko135° matkailun henkilöstön yhteystiedot ovat seuraavat:

Matkailujohtaja                        

Birthe Suni                                    birthe.suni@kaakko135.fi

Matkailupäällikkö

Sanna Nikki                                   sanna.nikki@kaakko135.fi

Kotimaan markkinointipäällikkö

Anna Falck       (äitiyslomalla) sijaisena

Hanna Nieminen                        hanna.nieminen@kaakko135.fi

Venäjän markkinointipäällikkö

Teija Kovanen                             teija.kovanen@kaakko135.fi

Markkinointikoordinaattori

Arja Kokkonen                            arja.kokkonen@kaakko135.fi

Hallintoassistentti                   

Tuula Nuotio   tuula.nuotio@kaakko135.fi

Matkailuneuvonta ja asiakaspalvelu info@kaakko135.fi  Puh. +358 40 135 6588

Ludmila Soboleva                       ludmila.soboleva@kaakko135.fi

 

Matkailun kehittämishanketoiminnasta vastaa Cursorin Matkailu, kauppa ja hyvinvointi -kasvuohjelma.

Lisätietoja:

Birthe Suni, Cursor Oy, puh. 040 190 2549

Liitetiedostot

Cursor Oy, Kotkan-Haminan seudun kehittämisyhtiö vastaa Kotkan, Haminan, Miehikkälän, Pyhtään ja Virolahden kuntien yritysneuvonnasta ja toteuttaa seudun elinkeinokehittämishankkeita. Cursor palvelee Etelä-Kymenlaakson yrittäjiä, yrittäjiksi aikovia ja seudulle asettuvia yrityksiä liiketoiminnan perustamis- ja kehittämisasioissa. Toimipisteemme sijaitsevat Kotkassa Eagle-talossa E18-tien varrella ja Haminan keskustassa Raatihuoneentorilla. Cursorin omistavat seudun kunnat (Kotka, Hamina, Pyhtää, Virolahti ja Miehikkälä) yhdessä alueen teollisuusyritysten ja rahoituslaitosten kanssa.

www.cursor.fi

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs