Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Maaseutu » Karaten SM-kisat, toinen kilpailupäivä 29.3.2015

Suomen Karateliitto Ry

Karaten SM-kisat, toinen kilpailupäivä 29.3.2015

Tiedote.
Julkaistu: 29.03.2015 klo 21:29
Julkaisija: Suomen Karateliitto Ry

Karaten SM-kisat jatkuivat sunnuntaina 29.3.2015 Tampereella junioreiden (16-18 v), kadettien (14-15 v) ja alle 14-vuotiaiden sarjoilla.

Tulokset

Juniori tytöt kata

  1. Essi Hynynen, Kuopion Karateseura
  2. Nina Uusi-Esko, Tapanilan Erä
  3. Heta Virkkunen, Lahden Karate

Juniori tytöt joukkue kata

  1. Tapanilan Erä

Juniori tytöt -53 kg

  1. Säde Tiger, Renshin-Kan, Helsinki
  2. Cecilia Koskinen, Mäntsälän karateseura

Juniori tytöt – 59 kg

  1. Maria Korpela, Rajakylän karateseura
  2. Nina Uusi-Esko, Tapanilan Erä
  3. Sonja Voutilainen, Tapanilan Erä

Juniori tytöt +59 kg

  1. Sandra Nousiainen, Vantaan Wadoryu
  2. Sara Salmivaara, Kirkkonummen Sokuto
  3. Isabella Enckell, Kirkkonummen Sokuto

Juniori tytöt joukkue

  1. Tapanilan Erä

Juniori pojat kata

  1. Miko Jalava, Lahden Karate
  2. Otto-Ville Tuli, Ylöjärven Shotokan
  3. Niko Mantere, Hämeenlinnan karateseura

 

 

 

 

Juniori pojat -55 kg

  1. Jimi Salonen, Tikkurilan Tiikerit
  2. Andrea Lyly, Meido-kan

Juniori pojat -61 kg

  1. Jani Karkkulainen, Rajakylän karateseura
  2. Tuomas Suur-Inkeroinen, Nurmijärven Shotokan
  3. Niko Mantere, Hämeenlinnan Karateseura

Juniori pojat -68 kg

  1. Viktor Paulinen, Rajakylän karateseura
  2. Matias Välimäki, Nurmijärven Shotokan

 

Juniori pojat -76 kg

  1. Jimi Helin, Hämeenlinnan karateseura
  2. Mikko Remes, Nurmijärven Shotokan
  3. Otto-Ville Tuli, Ylöjärven shotokan

Juniori pojat joukkue

  1. Nurmijärven Shotokan
  2. Rajakylän karateseura

 

Kadetit tytöt kata

  1. Bess Mänty, Lahden karate
  2. Pihla-Maaria Holmlund, Lahden karate
  3. Heta Virkkunen, Lahden karate

Kadetit tytöt joukkue kata

  1. Lahden karate

Kadetit tytöt -47 kg

  1. Bess Mänty, Lahden karate
  2. Maiju Hanhinen, Euran karateseura
  3. Pihla-Maaria Holmlund, Lahden karate

Kadetit tytöt -54 kg

  1. Maria Korpela, Rajakylän karateseura
  2. Monica Kauppi, Euran karateseura
  3. Cecilia Koskinen, Mäntsälän karate

Kadetit tytöt +54 kg

  1. Oona Tammisto, Euran karateseura
  2. Milla Tolonen, Porin Shotokan
  3. Juulia Salonen, Tikkurilan Tiikerit

Kadetit tytöt joukkue

  1. Euran karateseura
  2. Lahden karate
  3. Rajakylän karateseura

Kadetit pojat kata

  1. Saku Virtanen, Lahden karate
  2. Miska Salonen, Ylöjärven Shotokan
  3. Björn Kulovuori, Lahden karate

Kadetit pojat joukkue kata

  1. Ylöjärven Shotokan

Kadetit pojat -52 kg

  1. Saku Virtanen, Lahden karate
  2. Eetu Tuovinen, Kuopion karateseura
  3. Jimi Salonen, Tikkurilan Tiikerit

Kadetit pojat -57 kg

  1. Miska Salonen, Ylöjärven Shotokan
  2. Elias Anttila, Rajakylän karateseura
  3. Johannes Korpela, Rajakylän karateseura

Kadetit pojat -63 kg

  1. Carl Katigbak, Renshin-kan
  2. Niko Mantere, Hämeenlinnan karateseura
  3. Tuomas Suur-Inkeroinen, Nurmijärven Shotokan

Kadetit pojat -70 kg

  1. Mikael Ranki, Lahden karate
  2. Björn Kulovuori, Lahden karate
  3. Henri Weck, Hämeenlinnan karateseura

Kadetit pojat +70 kg

  1. Veeti Viitala, Hämeenlinnan karateseura
  2. Mauricio Aviles Meza, Tampereen Shotokan
  3. Anton Hyvönen, Budokwai Vantaa

Kadetit pojat joukkue

  1. Hämeenlinnan karateseura
  2. Lahden karate
  3. Renshin-Kan Helsinki

 

Tytöt U14 v -40 kg

  1. Sara Kallio, Rajakylän karateseura
  2. Hilda Hyssänmäki, Porin Shotokan
  3. Ronja Piironen, Tapanilan Erä

Tytöt U14 v -45 kg

  1. Anni Ketola, Porin Shotokan
  2. Marianna Liukkonen, Oulun karateseura
  3. Viola Hyvönen, Budokwai Vantaa

Tytöt U14 v -50 kg

  1. Siiri Rantanen, Porin Shotokan
  2. Sandra Vapalahti, Tampereen Shotokan

Tytöt U14 +50 kg

  1. Venla Karttunen, Porin Shotokan
  2. Juulia Salonen, Tikkurilan Tiikerit
  3. Elina Lehtonen, Euran karateseura

Tytöt U14 v, kata

  1. Venla Karttunen, Porin Shotokan
  2. Anni Ketola, Porin Shotokan
  3. Siiri Rantanen, Porin Shotokan

 

Pojat U14 v kata

  1. Saku Virtanen, Lahden karate
  2. Elias Anttila, Rajakylän karateseura
  3. Julius Nyholm, Gijomonkai karateclub Sipoo

Pojat U14 -45 kg

  1. Aaro Ahlgren, Hämeenlinnan karateseura
  2. Onni Alanko, Porin Shotokan
  3. Mikko Virolainen, Porin Shotokan

Pojat U14 -50 kg

  1. Saku Virtanen, Lahden karate
  2. Maximiliam Ollila, Hämeenlinnan karateseura
  3. Eetu Tuovinen, Kuopion karateseura

Pojat U14 -55 kg

  1. Johannes Korpela, Rajakylän karateseura
  2. Miikka Salonen, Ylöjärven Shotokan
  3. Tuomas Kauppinen, Kuopion karateseura

Pojat U14 +55 kg

  1. Claus Enckell, Kirkkonumen Sokuto
  2. Sisu Ågrén, Mäntsälän karateseura

Lisätietoa karaten SM-kisoista:

Anssi Kaltevo
Urheilutoimenjohtaja
Puh. 0104208501
gsm 050-3141201
anssi.kaltevo@karateliitto.fi

 

Suomen karateliitto edustaa suomalaisia karateseuroja yli tyylisuuntarajojen. Liitossa on tällä hetkellä yli sata jäsenseuraa.

Karateliiton tarkoitus on "edistää ja kehittää karatea ja muita samantapaisia kamppailulajeja Suomessa ja toimia näiden kamppailulajien yhdistysten valtakunnallisena keskusjärjestönä kilpa-, kunto-, nuoriso-, ja muussa kamppailulajeihin liittyvässä toiminnassa."

Suomen karateliitto edustaa suomalaista karatea maailmanlaajuisissa karaten katto-organisaatioissa kuten Maailman karateliitto (WKF) ja Euroopan karateliitto (EKF).

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs