Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Koulutus » Seinäjoen ammattikorkeakoulusta 18.06.2013 valmistuneet

Seinäjoen ammattikorkeakoulu

Seinäjoen ammattikorkeakoulusta 18.06.2013 valmistuneet

Tiedote.
Julkaistu: 19.06.2013 klo 12:58
Julkaisija: Seinäjoen ammattikorkeakoulu

SeAMK Kulttuuri

Kirjasto- ja tietopalvelun koulutusohjelma, tradenomi (AMK)
Ikonen Eeva, Vaasa, Ronkainen Maaria, Seinäjoki.

Konservoinnin koulutusohjelma, konservaattori (AMK)

Lintula Krista, Isojoki.

Kulttuurituotannon koulutusohjelma, kulttuurituottaja (AMK)

Liminka Maria, Seinäjoki, Tyrväinen Pilvi, Tampere.

 Muotoilun koulutusohjelma, muotoilija (AMK)

Brunfeldt Elina, Hyvinkää.

SeAMK Liiketoiminta

Degree Programme in International Business, Bachelor of Business Administration (tradenomi)

Lehtisalo Reetta, Vimpeli, Marttila Maria, Seinäjoki.

Liiketalouden koulutusohjelma, tradenomi
Antila Mikko, Seinäjoki, Hakkola Irja, Kauhajoki, Hietala Kirsi, Lapua, Isohannu Antti, Tampere, Järvinen Johanna, Seinäjoki, Kari Sonja, Kauhava, Korkiamäki Emilia, Seinäjoki, Laitala Sami, Ilmajoki, Myllykoski Tuomas, Seinäjoki, Närvä Tiina, Kurikka, Pienimaa Sanna, Lahti, Puurula Ulla, Seinäjoki, Rantanen Anniina, Seinäjoki, Rintala Jaana, Kauhajoki, Tempakka Tanja, Ähtäri, Ukonmäki Kirsi-Maria, Alajärvi, Vehniä Manu, Alavus, Virtala Jenni, Seinäjoki, Välimäki Minttu, Seinäjoki.

Pk-yrittäjyyden koulutusohjelma, tradenomi

Annala Sari, Kauhava, Aro-Panula Liisa, Seinäjoki, Hakola Ilari, Tuuri, Heiniluoto-Kinnunen Sara, Lappeenranta, Huhdankoski Satu, Kauhava, Koivusilta Jyri, Keuruu, Kuutti Sari, Kauhava, Leppäaho Virve, Alajärvi, Rantonen Kaivu, Kauhava.

Palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutusohjelma, restonomi (AMK)

Jokinen Auli, Seinäjoki.

SeAMK Maa- ja metsätalous

 Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, agrologi (AMK).
Hautala Tuomas, Kauhajoki, Heikkinen Tanja, Halsua, Hernesniemi Elina, Lappajärvi, Hursti Juha, Ruovesi, Isoheikkilä Jukka, Ikaalinen, Jousmäki Maija, Ruovesi, Kalmukoski Hanna-Kaisa, Laukaa, Kuuppelomäki Kimmo, Seinäjoki, Lehtonen Marjaana, Jalasjärvi, Marttila Johanna, Ylistaro, Nevala Marjut, Kurikka, Nivala Paavo, Sievi, Ojanen Eeva, Peräseinäjoki, Paloviita Janne, Honkajoki, Perälä Matleena, Jalasjärvi, Riihiaho Jouni, Merikarvia, Ronkainen Heidi, Seinäjoki, Ruohoniemi Maija-Elina, Jalasjärvi, Savanala Sini, Vantaa, Staudinger Liisa, Kuortane, Suhonen Virpi, Virrat, Tattari Jennika, Merikarvia, Tolvanen Suvi, Pyhäjoki, Tuominen Erkki, Loimaa, Tuominiemi Aleksi, Halsua.

 Metsätalouden koulutusohjelma, metsätalousinsinööri (AMK).
Jaatinen Jussi, Alajärvi, Järvinen Viivi, Orivesi, Laukkanen Ari, Pielavesi, Löytöjärvi Janne, Saarijärvi, Niemi Juha, Teuva, Rinne Sanni, Ähtäri, Salin Pauliina, Virrat.

SeAMK  Sosiaali- ja terveysala

 Hoitotyön koulutusohjelma, sairaanhoitaja (AMK).

Joensuu Elina, Seinäjoki, Mäenpää Heli, Seinäjoki, Rintala Nina-Johanna, Seinäjoki.

 Sosiaalialan koulutusohjelma, sosionomi (AMK)

Aalto Eija, Alavus, Hautala Minna, Seinäjoki, Kotilahti Sanni, Sastamala, Mikkilä Miia-Kaisa, Kurikka, Perkiö Anna-Riikka, Kauhajoki, Pitkämäki Marja, Seinäjoki, Suvisalmi Tarja, Kurikka.

 SeAMK Tekniikka

 Auto- ja kuljetustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Lång Elmo, Vieremä, Mattila Antti, Seinäjoki.

 Automaatiotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Forsby Svante, Isojoki, Haikonen Arto, Valkeakoski, Kaunissaari Antti, Jalasjärvi, Laakso Jouni, Isokyrö, Leveelahti Vilhelmiina, Seinäjoki, Peltola Markus, Marttila, Prunnila Rauli, Honkajoki, Rönkkö Ville, Seinäjoki, Taipale Peter, Ylihärmä, Törmä Riku, Seinäjoki, Yli-Soini Lasse, Seinäjoki.

 Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Kaitamäki Pia, Jurva, Pihlajamäki Juha-Matti, Seinäjoki, Saarimäki Päivi, Alavus.

 Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Harju Niko, Jalasjärvi, Kuisti Jussi, Seinäjoki, Lehtomäki Henri, Karstula, Leppälä Janne, Seinäjoki, Mahlamäki Antti, Ilmajoki, Pajula Juha, Seinäjoki, Pouttu Tomi, Seinäjoki, Salonen Antti, Seinäjoki, Takamäki Harri, Ilmajoki, Urpi Perttu, Vehmaa, Uusi-Pohjola Jarkko, Seinäjoki.

Rakennustekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Isomäki Ilkka, Jalasjärvi, Kangasluoma Vesa, Lapua, Kauppila Mikael, Närpiö, Ketola Harri, Alajärvi, Koski Markku, Perho, Koskimies Pekka, Seinäjoki, Lassila Salla-Maiju, Salla, Mäkilaakso Mikko, Ilmajoki, Nyyssölä Hannu, Seinäjoki, Ojanperä Janne, Ruukki, Paananen Rauli, Kuortane, Pasto Juha-Matti, Seinäjoki, Rintamäki Rami, Ilmajoki, Toivoniemi Jani, Nivala, Widgren Mika, Seinäjoki, Ylitalo Marko, Seinäjoki.

 Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma (tradenomi)

Penttilä Joni, Seinäjoki, Saari Piia, Seinäjoki.

 Tietotekniikan koulutusohjelma, insinööri (AMK)

Ahonen Niina, Seinäjoki, Hautamäki Jaakko, Seinäjoki, Ketola Jukka, Lapua, Leppä Juha, Seinäjoki, Mannila Jyrki, Seinäjoki, Parsama Kimmo, Seinäjoki, Tiihonen Pasi, Seinäjoki, Vuolle Jani, Seinäjoki.

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma, insinööri (ylempi AMK)

Kontio Joni, Kokkola, Kontio Mika, Lapua.

 

Seinäjoen ammattikorkeakoulussa voi opiskella kuudella eri koulutusalalla ja suorittaa tutkinnon 20 eri koulutusohjelmassa. SeAMKissa on noin 4500 opiskelijaa ja vuosittain lähes 500 ulkomaista opiskelijaa. Korkeakoulu on myös vahvasti mukana sekä valtakunnallisessa että maakunnallisessa tutkimus-, kehitys- ja innovaatiotyössä.

Tutustu julkaisijan muuhun lehdistöaineistoon

Mediapankki

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs