HAMKista valmistuu perjantaina 8.6.2012 yhteensä 390 opiskelijaa. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuvien nimet.
YLEMPI AMK-TUTKINTO
Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship: tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Fang, Yi, Valkeakoski; Heikkilä, Eeva, Tampere; Pyykkö, Eeva, Vantaa
Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (ylempi AMK)
Mäkelä, Heini, Kouvola
Rakentamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Aittoniemi, Jarkko, Vantaa; Heikkinen, Matti, Lahti; Köykkä, Jarno, Tuusula; Lainkari, Taru, Valkeakoski; Luomala, Paula, Vantaa; Poutanen, Ulla, Helsinki; Tähtinen, Katja, Hämeenlinna; Westerholm, Kim, Hattula; Voittonen, Heli, Hattula
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sosionomi(ylempi AMK)
Kivi, Anne, Tuusula
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Ikonen, Anne, Hausjärvi; Niemi, Ritva, Loppi
Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Holopainen, Petri, Lempäälä; Karhumäki, Varpu, Tuusula; Pajunen, Mauno, Riihimäki; Palosaari, Markku, Tampere; Pengerkoski, Sami, Liminka; Tanner, Kari, Hämeenlinna
Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Henttonen, Ville, Hämeenlinna; Hirvonen, Essi, Helsinki; Houhala, Keijo, Lempäälä; Huhtanen, Kirsi, Tampere; Kantola, Heidi, Kirkkonummi; Makkonen, Miko, Mäntsälä; Martola, Markus, Tampere; Salminen, Markku, Kangasala; Soininen, Anna, Hämeenlinna; Tirroniemi, Tomi, Espoo; Valli, Kari, Espoo
Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi (ylempi AMK)
Alatalo, Ulla, Tampere; Kellander, Satu, Hämeenkyrö; Lietzén, Tiina, Riihimäki; Stolt, Suvi, Akaa
KULTTUURIALA
Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija (AMK)
Henttinen, Reetta-Maija, Hämeenlinna; Hietaranta, Maria, Tampere; Huhta, Laura, Helsinki; Luomarantala, Jutta, Kerava; Nuottajärvi, Maria, Seinäjoki; Oila, Liisa, Loppi; Roisko, Miia, Hämeenlinna; Rouvinen, Silja, Helsinki; Salminen, Kaisa, Uusikaupunki; Soittila, Leena, Hämeenlinna; Suomalainen, Maria, Hämeenlinna; Teronen, Henna, Hämeenlinna; Tourunen, Veli-Matti, Tampere; Tuokko, Maileena, Hämeenlinna; Wainikainen, Pia, Espoo; Ylenius, Kirsi, Hämeenlinna
Muotoilun koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Laakso, Margit, Kangasala; Laitio, Krista, Helsinki; Luoto, Anna, Helsinki; Niemi, Eeva, Tampere; Saaristo, Jenni, Hämeenlinna; Salokangas, Maaret, Tampere; Varteva, Jenni, Hämeenlinna
Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Havia, Maiju, Asikkala; Holopainen, Anni, Hämeenlinna; Hummelholm, Hanne, Riihimäki; Menzel-Lahtinen, Katja, Lahti; Mononen, Anna-Kaisa, Akaa; Pouhakka, Tiina, Tampere; Saarinen, Suvi, Janakkala; Tenhovirta, Kristiina, Tampere; Terävä, Jaana, Hämeenlinna; Toivonen, Jenna, Espoo
LUONNONTIETEIDEN ALA
Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma: tradenomi
Kuvaja, Arto, Vaasa; Pylsy, Okko, Hämeenlinna; Salmi, Pasi, Turku; Vroullis, Joanna, Tampere; Ässälä, Juha, Hämeenlinna
LUONNONVARA- JA YMPÄRISTÖALA
Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)
Ahonen, Tuuli, Forssa; Hituri, Elina, Sastamala; Ikäheimo, Emmi, Forssa; Kaasalainen, Anu, Sastamala; Mölsä, Leena, Punkalaidun; Peltonen, Marja, Tammela; Torvinen, Sanna, Forssa
Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)
Aaltonen, Tomi, Rusko; Anttonen, Jarkko, Punkaharju; Back, Susanna, Hankasalmi; Forsman, Aleksi, Pori; Haapasalo, Petri, Koski Tl; Hannula, Antti, Humppila; Heikonen, Maija, Paimio; Härkönen, Anu, Hyvinkää; Isomuotia, Antti, Hämeenkyrö; Jaakkola, Helena, Kokemäki; Juvonen, Essi, Jokioinen; Juvonen, Samu, Hollola; Kalliokuusi, Kati, Sauvo; Kontoniemi, Kati, Alavus; Koskinen, Elina, Helsinki; Kuparinen, Antti, Sastamala; Kyynäräinen, Antti, Tuusula; Lehto, Anna, Loimaa; Lehto, Anni, Tampere; Leveälahti, Unto, Pori; Mattila, Jussi, Kauhajoki; Mikander, Esko, Porvoo; Montonen, Mika, Lappeenranta; Muntola, Severi, Paimio; Muurinaho, Annika, Isokyrö; Niilahti, Antti, Hartola; Partanen, Kaisa-Pauliina, Veteli; Pellinen, Paula, Somero; Penttinen, Tuomo, Mäntsälä; Ranta, Sini, Vantaa; Stam, Tage, Loviisa; Syvänen, Satu, Tampere; Söderlund, Sanna, Sauvo; Taurula, Inkeri, Järvenpää; Tunnela, Marketta, Loimaa; Uusitalo, Emmi, Hollola; Uusitalo, Pekka, Orimattila
Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Heikkinen, Jarkko, Nurmijärvi; Karhu, Tuulikki, Hämeenkyrö; Kujala, Miia, Kouvola; Laine, Samppa, Vantaa; Leppänen, Katariina, Tampere; Neste, Heini, Lahti; Ojamies, Kari, Helsinki; Paus, Sanna, Pirkkala; Rapo, Leena, Äänekoski; Saarijoki, Jani, Hämeenlinna; Soittila, Siiri, Kuopio; Sundman, Päivi, Hämeenlinna; Välilä, Heidi, Espoo
Metsätalouden koulutusohjelma: metsätalousinsinööri (AMK)
Helenius, Jyri, Jyväskylä; Keto, Salla-Mari, Punkalaidun; Kinnunen, Lauri, Keuruu; Kuotola, Panu, Janakkala; Laine, Maria, Hämeenlinna; Lankinen, Tomi, Hämeenlinna; Lassila, Timo, Hämeenlinna; Linna, Ainokaisa, Hattula; Majoranta, Antti, Kouvola; Poikela, Antti, Lahti; Saarikko, Heidi, Riihimäki; Viljakainen, Heikki, Mikkeli; Ylikoski, Santeri, Siikainen
Puutarhatalouden koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Fallenius, Riikka, Hämeenlinna; Hellgrén, Laura, Vihti; Herrala, Henrik, Kouvola; Iso-Pietilä, Marika, Hämeenlinna; Jalova, Heidi, Kirkkonummi; Niemi, Sanna, Hämeenlinna; Oikkonen, Miika, Luvia; Ojanen, Jaana, Jomala; Oksanen, Sari, Raasepori; Parkkinen, Antti, Hämeenlinna
SOSIAALI-, TERVEYS- JA LIIKUNTA- ALA
Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)
Alanen, Sari, Ylöjärvi; Ellonen, Johanna, Tammela; Enqvist, Marjut, Hämeenlinna; Hagman, Kalle, Helsinki; Jokinen, Hanna, Hämeenlinna; Joona-Kuitunen, Riikka, Hämeenlinna; Karawatski-Salmi, Martina, Turku; Kemppainen, Mia, Hyvinkää; Ketola, Johanna, Hyvinkää; Kivilahti, Anniina, Forssa; Klemetti-Talvinen, Outi, Ylöjärvi; Kojonsaari, Marja, Forssa; Kotiranta, Maria, Hämeenlinna; Laakso, Heli, Hämeenlinna; Lamberg, Paulina, Hämeenlinna; Niemelä, Niina, Tampere; Nieminen, Ulla, Forssa; Rasimus, Sini, Hyvinkää; Saarinen, Venla, Salo; Salo, Anu, Tampere; Savage, Saina, Ylöjärvi; Sipilä, Sanna, Hämeenlinna; Sipponen, Saana, Loimaa; Talonen, Eeva, Ylöjärvi; Tuhkanen, Arja, Tampere; Valo, Arja, Tampere
Hoitotyön koulutusohjelma: terveydenhoitaja (AMK)
Aaltonen, Asta, Hämeenlinna; Airio, Sari, Janakkala; Askola, Heini, Espoo; Aura, Titta, Hämeenkyrö; El Awad, Mervi, Hämeenlinna; Hasari, Marjukka, Hämeenlinna; Hietaharju, Heidi, Tampere; Hirvonen, Heini, Tampere; Hovila, Anni, Janakkala; Koivusilta, Minna, Kankaanpää; Kouvonen, Mona, Tampere; Kuivanen, Linda, Siilinjärvi; Laitiola, Sari, Riihimäki; Lampinen, Laura, Tampere; Mansikka, Tiina, Urjala; Mäki-Tulokas, Kati, Forssa; Ortamala, Irina, Lahti; Pelkonen, Riikka, Tampere; Pikivirta, Meri, Hämeenlinna; Pursiainen, Eeva, Tampere; Rantoja, Katja, Hämeenlinna; Rännäli, Jaana, Tampere; Sihvonen, Emilia, Hämeenlinna; Sulonen, Anni, Forssa; Suominen, Jaana, Sastamala; Takala, Iiris, Tampere; Tojkander, Taija, Iitti; Turtiainen, Emilia, Janakkala; Uschanov, Riikka, Hämeenlinna; Uusitalo, Pauliina, Koski Tl; Valiola, Virpi, Huittinen; Viitaniemi, Noora, Tampere; Vikman, Tiia, Jokioinen; Vähä-Ruohola, Sini, Lempäälä; Välimäki, Laura, Hamina; Väänänen, Eeva, Hämeenlinna
Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)
Filppula, Maria, Hämeenlinna; Hemminki, Vilma, Lempäälä; Hämäläinen, Niina, Hämeenlinna; Juusela, Mari, Hämeenlinna; Jääskeläinen, Simonette, Hämeenlinna; Knuuttila, Jenni, Lahti; Piirinen, Emma, Tampere; Pölkki, Johanna, Toivakka; Raunisto, Pirkko, Hämeenlinna; Sassi, Tarja, Vantaa; Uusitalo, Tanja, Loppi; Wallenstjerna, Marja-Leena, Tampere
TEKNIIKAN JA LIIKENTEEN ALA
Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Ikonen, Marko, Loppi; Jyväsjärvi, Jouni, Tampere; Kantonen, Hannu, Hämeenlinna; Kotajärvi, Pentti, Tampere; Lehtonen, Petteri, Hämeenlinna; Lindroos, Jari, Akaa; Paronen, Ari-Jukka, Pirkkala; Peltonen, Janne, Heinola; Sivula, Rami, Kangasala; Teeriaho, Eero, Tampere; Tomperi, Jari, Virrat
Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Hilonen, Riikka, Haapavesi; Hiltunen, Heli, Forssa; Kemppainen, Anne, Hollola; Lehtonen, Lasse, Tampere; Leppänen, Tuulia, Asikkala; Lyytikäinen, Sarianna, Espoo; Mölsä, Panu, Järvenpää; Ruokamo, Ilona, Hämeenlinna; Salmela, Milla, Hämeenlinna; Salokangas, Susanna, Kankaanpää; Vesala, Sari, Hämeenlinna; Vilpas, Paula, Akaa
Degree Programme in Automation Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Addo-Mensah, Benjamin, Tampere; Adefila, Emmanuel, Tampere; Ajayi, Akinlolu, Tampere; Appiah, David, Valkeakoski; Fregene, Eddie, Valkeakoski; Hayford, Victor, Valkeakoski; Lartey, Daniel, Hämeenlinna; Tatis De Leon, Rolando, Helsinki
Degree Programme in Construction Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Lapikisto, Sari, Hämeenlinna; Mazengo, Hashim, Hämeenlinna; Sijapati, Jeenot, Hämeenlinna; Upadhaya, Ravi, Hämeenlinna; Zheng, Lu, Hämeenlinna
Degree Programme in Industrial Management: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Hassan, Sunday, Tampere; Mautin, Emmanuel, Valkeakoski
Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Khatiwada, Amit, Hämeenlinna; Lama, Bhim, Helsinki; Mahat, Chiranjeevi, Riihimäki; Moffi, Ebite, Riihimäki; Nguyen, Tien, Riihimäki; Ogwara, Anthony, Riihimäki; Orivri, James, Helsinki; Shekh Mohammad, Arju, Riihimäki
Degree Programme in Supply Chain Management: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Adekunle, Adewale, Forssa; Alabi, Olaniyi, Forssa, Bedzo, Prosper, Forssa; Chen, Bingyu, Forssa; Fu, Tianxiao, Forssa; Räikkönen, Tuomas, Hämeenlinna; Wang, Miao, Espoo; Wei, Qin, Forssa; Zhao, Jing, Hämeenlinna
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Hakkarainen, Toni, Järvenpää; Heinonen, Hannu, Järvenpää; Hokkanen, Heikki, Riihimäki; Rautajärvi, Henri, Hyvinkää; Retulainen, Ville, Hattula; Suominen, Petri, Riihimäki
Liikennealan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Bergman, Heidi, Vantaa; Jorasmaa, Lauri, Lahti; Kinnunen, Tapio, Hyvinkää; Manninen, Aleksi, Helsinki
Logistiikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Iso-Herttua, Elina, Tammela; Jokela, Olli, Tampere; Rautelin, Kirsi, Forssa
Mediatekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Hämäläinen, Jari, Hyvinkää; Immonen, Jani, Hyvinkää; Molchina, Evgenia, Helsinki; Virkki, Juha-Matti,Forssa
Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari (AMK)
Helminen, Ville, Iitti; Mikkola, Antti, Riihimäki
Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Aalto, Artturi, Hämeenlinna; Aaltonen, Sonja, Hämeenlinna; Ahlgren, Jouko, Pirkkala; Asell, Jarmo, Rovaniemi; Forss, Aaro, Hämeenlinna; Hakala, Antti, Somero; Hietanen, Sallamari, Valkeakoski; Hintala, Eetu, Virrat; Jokinen, Juha, Lahti; Kankanen, Jari, Hämeenlinna; Kannisto, Jari, Forssa; Kemppainen, Simo, Helsinki; Korhonen, Jere, Hämeenlinna; Korhonen, Toni, Hämeenlinna; Nieminen, Kalle, Hämeenlinna; Nystedt, Toni, Hämeenlinna; Ojala, Mika, Riihimäki; Paavola, Laura, Hämeenlinna; Pulkkinen, Timo, Riihimäki; Pyhäjoki, Olli, Hämeenlinna; Reinikainen, Heikki, Hämeenlinna; Salovaara, Nina, Kerava; Savolainen, Ville, Järvenpää
Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Hartikainen, Jaakko, Riihimäki; Jalonen, Juha, Järvenpää; Kortelainen, Jari, Hattula; Nurminen, Niko, Hämeenlinna; Pietiläinen, Leevi, Riihimäki; Saarikallio, Johannes, Riihimäki; Tamminen, Susanna, Tampere; Tiirikka, Tomi, Hämeenlinna; Virtanen, Aki, Kerava
Tuotantotalouden koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Heinola, Hanna, Tampere; Kuusisto, Tomi, Valkeakoski; Mäkinen, Saku, Tampere; Niemi, Arttu, Ylöjärvi; Niutanen, Heidi, Valkeakoski; Paasonen, Ville, Tampere; Palkivaara, Olli, Tampere; Reunanen, Anni, Urjala; Soipio, Mikko, Tampere; Uusitalo, Jukka, Kangasala; Vihersaari, Juho, Tampere; Ylinikkilä, Jasmina, Ikaalinen
Tuotekehityksen koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Holm, Lauri, Hämeenlinna; Jolula, Päivi, Hämeenlinna; Nurmilaakso, Janne, Hämeenlinna; Pöllä, Mikko, Järvenpää; Raitanen, Mikko, Hämeenlinna; Ruuska, Jari, Janakkala
Ympäristöteknologian koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Aalto, Jussi, Hämeenlinna; Mölsä, Jenni, Hämeenlinna
YHTEISKUNTATIETEIDEN, LIIKETALOUDEN JA HALLINNON ALA
International Business: tradenomi, Bachelor of Business Administration (BBA)
Adekanye, Sunday, Tampere; Cao, Quang, Valkeakoski; El-Sayed, Aisha, Valkeakoski; Helin, Samu, Hämeenlinna, Ilva, Noora, Tampere; Kervinen, Annukka, Kangasala; Korva, Pekka, Keminmaa; Lempinen, Tia-Ilona, Hämeenlinna; Nikkanen, Anita, Valkeakoski; Oittinen, Katri, Kangasala; Pekala, Jenni, Valkeakoski; Pellikka, Lotta, Tampere; Pham, Kim, Tampere; Rajamäki, Petri, Tampere; Schock, Christian, Saksa; Toivanen, Jonna, Hämeenlinna; Tran, Xuan, Vietnam; Wei, Wenjuan, Valkeakoski; Xu, Jing, Saksa; Xu, Meng, Valkeakoski; Ye, Guang, Kiina; Zhan, Yuxuan, Valkeakoski
Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi
Heinonen, Heli, Hämeenlinna; Jalonen, Jani, Helsinki; Jouti, Amanda, Tampere; Kautto-Riihilahti, Marja-Leena, Hämeenlinna; Kurikka, Katri, Tampere; Lahtinen, Piia, Hämeenlinna; Löfqvist, Tiia, Hämeenlinna; Mäkiaho, Maarit, Valkeakoski; Perälä, Heidi, Tampere; Rantanen, Tiia, Janakkala; Tiainen, Milja, Hämeenlinna; Vihersaari, Aki, Hämeenlinna; Virta, Merja, Valkeakoski
Tiedotus / Hämeen ammattikorkeakoulu ja Hämeen ammatti-instituutti
Visamäentie 35 A, PL 230
13101 Hämeenlinna
sp. [email protected], p. (03) 6461 (vaihde)
HAMK kuuluu ammattikorkeakoulujen strategiseen FUAS-liittoumaan yhdessä LAMKin ja Laurean kanssa.
© Koodiviidakko Oy - Y-tunnus 1939962-1