Hämeen ammattikorkeakoulusta (HAMK) on valmistunut 31.7.2012 ja 31.8.2012 yhteensä 95 opiskelijaa. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuneiden nimet.
YLEMPI AMK-TUTKINTO
Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship: tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Ahomaa, Suvi, Valkeakoski; Mäntylä Baeza, Outi, Lempäälä; Parantainen, Mila, Lempäälä
Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: agrologi (ylempi AMK)
Sahramaa, Sinikka, Vihti; Segerstedt, Marjo, Jokioinen; Siitari, Matti, Hyvinkää
Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: hortonomi (ylempi AMK)
Sipiläinen-Salo, Pirjetta, Pori
Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: metsätalousinsinööri (ylempi AMK)
Simola, Eeva, Joensuu; Vettenranta, Arto, Jyväskylä
Rakentamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Saalasti, Olli, Espoo
Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Koski, Samu, Hämeenlinna
Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Antervo, Altti, Espoo; Järvinen, Tomi, Lahti; Kuokkanen, Petteri, Sauvo; Lilleberg, Antti, Espoo; Mäki, Karo, Espoo; Suonsaari, Jaana, Espoo
KULTTUURIALA
Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija (AMK)
Lähteelä, Sami, Uurainen; Pärnänen, Linda, Helsinki
Muotoilun koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Helenius, Heidi, Hämeenlinna; Mällinen, Reetta, Hämeenlinna
Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Järvinen, Taina, Turku; Lainio, Janina, Helsinki; Meriläinen, Hanna, Tampere; Ropo, Anu, Riihimäki; Villanen-Juvakka, Katja, Helsinki
LUONNONTIETEIDEN ALA
Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma: tradenomi
Haapanen, Ville, Hämeenlinna; Kivinen, Tommi, Forssa; Puumalainen, Tatu, Vantaa; Thulin, Nico, Hämeenlinna; Vekka, Jere, Hämeenlinna
LUONNONVARA- JA YMPÄRISTÖALA
Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)
Ilvesmäki, Ritva-Liisa, Tampere; Laine, Minna, Helsinki; Salminen, Santeri, Tampere; Väätänen, Saku, Askola
Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)
Kuikka, Maarit, Hämeenlinna; Saarinen, Jarmo, Kouvola
Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Halinen, Jyrki, Laukaa; Lindberg, Noora, Helsinki; Penttilä, Jemina, Imatra; Räisänen, Henni, Helsinki; Viljanen, Janita, Salo
Metsätalouden koulutusohjelma: metsätalousinsinööri (AMK)
Hujo, Heikki, Sastamala; Nieminen, Amanda, Jyväskylä; Ojala, Satu, Jyväskylä; Ruoskanen, Eerika, Hämeenlinna; Taipale, Juha, Mänttä-Vilppula; Toukkari, Juha, Somero
Puutarhatalouden koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Kela, Lahja, Kajaani; Suosaari, Salla, Helsinki
SOSIAALI-, TERVEYS- JA LIIKUNTA- ALA
Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)
Järvinen, Heidi, Lempäälä; Paananen, Soile, Hämeenlinna; Pietilä, Päivi, Janakkala; Uotila, Jenna, Tampere; Vehkakoski, Tea, Hämeenlinna
Hoitotyön koulutusohjelma: terveydenhoitaja (AMK)
Norisalo-Järvinen, Mirka, Lahti
Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)
Lahti, Tiia, Hämeenlinna
TEKNIIKAN JA LIIKENTEEN ALA
Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Franssila, Aake, Akaa
Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Laaksonen, Juuso, Valkeakoski; Lento, Sanna, Hattula
Degree Programme in Automation Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Tabi, Julius, Tampere
Degree Programme in Construction Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Wang, Kaiyang, Hämeenlinna
Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Lama, Mejor, Riihimäki; Shrestha, Anjan, Riihimäki; Siame-Moono, Eunice, Järvenpää
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Koskinen, Valtteri, Hämeenlinna; Nummela, Sami, Nurmijärvi; Syrjälä, Joni, Hämeenlinna;
Logistiikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Ojala, Janne, Forssa; Rajamäki, Antti, Forssa; Toivonen, Taija, Hämeenlinna
Mediatekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Ristivuori, Teemu, Riihimäki; Saunamäki, Jussi, Helsinki; Sopenperä, Niko, Hämeenlinna
Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Aaltonen, Juho, Valkeakoski; Aaltonen, Outi, Hämeenlinna; Inkiläinen, Markus, Hämeenlinna; Mustonen, Mikko, Lahti
Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Ketola, Kalle, Forssa; Ketola, Lasse-Tapani, Hämeenlinna; Kuronen, Erno, Riihimäki; Patolinna, Otto, Salo; Pritsi, Janne, Helsinki; Räsänen, Ville, Riihimäki
Tuotantotalouden koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Ekman, Pekka, Kangasala
YHTEISKUNTATIETEIDEN, LIIKETALOUDEN JA HALLINNON ALA
International Business: tradenomi, Bachelor of Business Administration (BBA)
Agrawal, Rajesh, Espoo; Niraula, Saroj, Espoo
Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi
Alén, Ronja, Tampere; Hämeenniemi, Noora, Valkeakoski; Koskelo, Karri, Helsinki; Lampenius, Anu, Espoo; Lounasvaara, Tarja, Pori; Piirainen, Niina, Hyvinkää; Rissanen, Paula, Hämeenlinna; Sarin, Riikka, Hämeenlinna
HAMKin valmistumispäivä on tästä lähtien aina joka kuun viimeinen arkipäivä. Lähetämme valmistuvien nimet tiedotusvälineille edeltävänä päivänä.
Tiedotus / Hämeen ammattikorkeakoulu ja Hämeen ammatti-instituutti
Visamäentie 35 A, PL 230
13101 Hämeenlinna
sp. [email protected], p. (03) 6461 (vaihde)
HAMK kuuluu ammattikorkeakoulujen strategiseen FUAS-liittoumaan yhdessä LAMKin ja Laurean kanssa.
© Koodiviidakko Oy - Y-tunnus 1939962-1