Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Koulutus » HAMKista 19.12.2012 valmistuvat

Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK

HAMKista 19.12.2012 valmistuvat

Tiedote.
Julkaistu: 18.12.2012 klo 14:24
Julkaisija: Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK

HAMKista valmistuu keskiviikkona 19.12.2012 yhteensä 158 opiskelijaa. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuvien nimet.

YLEMPI AMK-TUTKINTO

Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship: tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Frigård; Milja; Lempäälä; Martinez, Bernardo, Tampere; Vaasa, Maaja, Hämeenlinna

Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: agrologi (ylempi AMK)
Termonen, Anna-Mari, Hämeenlinna

Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: hortonomi (ylempi AMK)
Katajisto, Pentti, Tampere

Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (ylempi AMK)
Tuokko, Piia, Janakkala

Rakentamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Pykäläinen, Maisa, Hämeenlinna

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Bergman, Sirke, Loppi; Polvi, Seija, Helsinki

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Myllärinen, Antti, Riihimäki

Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Glad, Juha, Mäntsälä; Kivimäki, Jukka, Espoo; Perälä, Jani, Hämeenlinna

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi (ylempi AMK)
Hyytiäinen, Jarkko, Hämeenlinna; Nurminen, Hanna-Leena, Riihimäki; Nuuja, Anna, Kirkkonummi

KULTTUURIALA

Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija (AMK)
Niemi, Heikki, Hämeenlinna; Oravainen, Emmi, Hämeenlinna; Sarjus, Hanna-Riikka, Jyväskylä

Muotoilun koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Heikkilä, Ulla, Hämeenlinna; Jõe, Laura, Helsinki; Laitila, Anneli, Hämeenlinna; Tuominen, Veera, Lahti; Ylitalo, Tanja, Hämeenlinna

Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Muinonen, Jenny, Tampere; Salo, Kirsi, Espoo

LUONNONTIETEIDEN ALA

Tietojenkäsittelyn koulutusohjelma: tradenomi
Harteela, Ville, Hämeenlinna; Nieminen, Onni, Hämeenlinna; Tamminen, Timo, Tammela

LUONNONVARA- JA YMPÄRISTÖALA

Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)
Lehtiö, Johanna, Jämijärvi; Luukkainen, Jonna, Pyhtää

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)
Saari, Ilona, Salo; Toivonen, Tuulia, Forssa; Vainio, Markku, Somero

Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Nybacka, Virpi, Hämeenlinna; Petäjäniemi, Mikko, Forssa

Puutarhatalouden koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Ketola, Eveliina, Hyvinkää; Liukkonen, Jouni, Tampere; Tuovinen, Tiina, Janakkala

MATKAILU-, RAVITSEMIS- JA TALOUSALA

Matkailun koulutusohjelma: restonomi (AMK)
Ruuhi, Minna, Loimaa

SOSIAALI-, TERVEYS- JA LIIKUNTA- ALA

Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)
Alanko, Sanna, Sastamala; Hakkarainen, Mirjam, Hämeenlinna; Hanhela, Marie, Hämeenlinna; Ingerö, Sonja, Hämeenlinna; Katvesoja, Taru, Turku; Kauppinen, Kirsi, Valkeakoski; Lampinen, Minna, Seinäjoki; Lara, Matias, Ylöjärvi; Lehtola, Marja, Valkeakoski; Leino, Satu, Jokioinen; Lindström, Annika, Forssa; Metsäalho, Saana, Hämeenlinna; Nordenswan, Johanna, Hattula; Parkkali, Kimmo, Valkeakoski; Pirinen, Jarkko, Hämeenlinna; Rosling, Mirka, Lieto; Saarela, Meri-Tuuli, Tampere; Sarrola, Sari, Riihimäki; Seppälä, Marjaana, Hämeenlinna; Tanni, Kati, Riihimäki; Taskinen, Meri, Janakkala; Terrimäki, Päivi, Hämeenlinna; Tolonen, Laura, Tampere; Toppi, Virve, Hämeenlinna; Törmä, Salla, Kangasala; Tuominen, Jonna, Hämeenlinna; Uusitalo, Heini, Hämeenlinna; Vainio, Johanna, Hämeenlinna; Vallius, Tuula, Valkeakoski; Vartiainen, Jenni, Hämeenlinna; Vastamäki, Jaana, Hämeenlinna; Väänänen, Camilla, Hämeenlinna; Väänänen, Timo, Valkeakoski; Vihervä, Johanna, Valkeakoski; Ylinen, Tarja-Terttu, Valkeakoski

Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)
Franssila, Alisa, Akaa; Hoivassilta, Tiia, Tampere; Honkanen, Janica, Janakkala; Isosalo, Karoliina, Muhos; Korhonen, Krista, Tampere; Lind, Leif, Hämeenlinna; Loisa, Emmi, Hämeenlinna; Mäkinen, Tanja, Tampere; Mikkola, Essi, Janakkala; Paavilainen, Elisa, Tampere; Röntynen, Salla, Tampere; Saarinen, Mirja, Hämeenlinna; Uotila-Välimäki, Soili, Kangasala

TEKNIIKAN JA LIIKENTEEN ALA

Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Laaksonen, Antti, Hyvinkää; Lindström, Harri, Valkeakoski; Riipinen, Hannu, Riihimäki

Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Koskinen, Sari, Hämeenlinna; Niemi, Virpi, Janakkala; Seppä, Verna, Jyväskylä

Degree Programme in Automation Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Akinyele, Akinola, Valkeakoski; Nowak, Jan-Peter, Kangasala

Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Kunwor, Sameer, Helsinki

Logistiikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Anttola, Eija, Riihimäki

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari (AMK)
Pohjola, Seppo, Lahti; Puhakka, Timo, Turku

Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Kokko, Kimmo, Hämeenlinna; Mustonen, Veikko, Forssa; Poutala, Markus, Ypäjä; Sadik, Dara, Helsinki; Sahlman, Jesse, Hyvinkää; Vainola, Kati, Hausjärvi

Tuotantotalouden koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Laukkanen, Niko, Lapinjärvi; Puustinen, Eetu, Tampere; Riihimäki, Jari, Hattula; Uludag, Emre, Tampere

Tuotekehityksen koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Nissinen, Reko, Tampere; Pulkkinen, Mika, Riihimäki

YHTEISKUNTATIETEIDEN, LIIKETALOUDEN JA HALLINNON ALA

International Business: tradenomi, Bachelor of Business Administration (BBA)
Alanen, Saku, Tampere, Arcoven, Gabriel, Tampere; Bui, Cam, Vantaa, Chau Thi Tra, Mi, Vietnam; Dao, Xuan Long, Vietnam; Eskelinen, Emilia, Valkeakoski; Haase, Katja, Tampere; Halme, Tiina, Ylöjärvi; Heikkilä, Elina, Tampere; Heikkinen, Niina, Tampere; Järvensivu, Piia, Tampere; Kallio, Ida, Hattula; Korhonen, Roope, Tampere; Mai, Quang, Tampere; Nguyen, Dinh, Valkeakoski; Nguyen, Hoang, Valkeakoski; Nguyen, Phuong, Valkeakoski; Nguyen Thi, Tramanh, Valkeakoski; Nieminen, Juuso, Janakkala; Niemistö, Noora, Hattula; Ryeng, Stig-Arne, Tampere; Selivanova, Ksenija, Viro; Sousa, Larissa, Tampere; Tregubovich, Aleksandra, Venäjä; Välimäki, Matti, Tampere; Yan, Xiang, Hämeenlinna

Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi
Ahtimaa, Henna, Raahe; Clark, Heidi, Espoo; Hynnä, Miia, Punkalaidun; Jalonen, Johanna, Hämeenlinna; Jauhiainen, Taru, Hausjärvi; Kankainen, Virpi, Akaa; Kautiala, Riitta, Hausjärvi; Kukkonen, Pyry, Helsinki; Lahtinen, Toni, Lahti; Leppälä, Niina, Hausjärvi; Nummenranta, Minna, Jokioinen; Peltoranta, Eveliina, Mäntsälä; Pesonen, Satu, Tampere; Pulkkinen, Erja, Riihimäki; Pyykkönen, Saara, Hämeenlinna; Rokkanen, Jenni, Forssa; Röytiö, Miia, Pyhäjärvi; Silvola, Tarja, Nokia; Tolonen, Marita, Riihimäki; Virolainen,
Sari, Orimattila

Tiedotus / Hämeen ammattikorkeakoulu ja Hämeen ammatti-instituutti
Visamäentie 35 A, PL 230
13101 Hämeenlinna
sp. tiedotus@hamk.fi, p. (03) 6461 (vaihde)

www.hamk.fi

HAMK kuuluu ammattikorkeakoulujen strategiseen FUAS-liittoumaan yhdessä LAMKin ja Laurean kanssa.

www.fuas.fi

 

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs