Yhteensä 225 Hämeen ammattikorkeakoulun (HAMK) opiskelijaa valmistuu perjantaina 14.6.2013. Alla luvan nimensä julkaisuun antaneiden valmistuneiden nimet.
KULTTUURIALA
Muotoilun koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Heinilä, Suvi, Hämeenlinna; Koivula, Matti, Helsinki; Kokko, Laura, Vantaa; Luntta, Minna, Nurmijärvi; Suikkanen, Heidi, Ruokolahti
Muotoilun koulutusohjelma: muotoilija (AMK)
Auvinen, Piela, Hattula; Isotalo, Johanna, Hämeenlinna; Järvinen, Heidi, Forssa; Jokinen, Jennika, Sysmä; Karell, Christel, Espoo; Korhonen, Elina, Virrat; Laitila, Timo, Hämeenlinna; Laurila, Niina-Maija, Rovaniemi; Lautamaja, Tuulia, Alajärvi; Linnero, Hanna-Pauliina, Hämeenlinna; Lintuluoto, Elisa, Lohja; Oleander, Maarit, Loppi; Talso, Suvi, Seinäjoki; Tervapuro, Päivi, Hämeenlinna; Tiimo, Jenna, Hämeenlinna; Tuomi, Veera, Tampere; Turunen, Niina, Järvenpää; Vierikko, Ellamari, Hyvinkää
Ohjaustoiminnan koulutusohjelma: artenomi (AMK)
Antikainen, Veera, Varkaus; Arkko, Carita, Tarvasjoki; Eskonen, Anni, Hämeenlinna; Kauhanen, Karoliina, Keuruu; Konttinen, Elina, Tampere; Korhonen, Annika, Tampere; Narkilahti, Anna-Kaisa, Tampere; Öhberg, Camilla, Turku; Rajala, Heidi, Lahti; Santikko, Saana, Orivesi; Stauffer, Johanna, Naantali; Taavitsainen, Merja, Riihimäki; Tarvonen, Mikko, Iitti; Vihermalmi, Topi, Helsinki
LUONNONVARA- JA YMPÄRISTÖALA
Kestävän kehityksen koulutusohjelma: ympäristösuunnittelija (AMK)
Alanko, Venni, Forssa; Janatuinen, Kirsi, Kuopio; Laurila, Reija, Loppi; Parkkila, Pekka, Köyliö; Purhonen, Anna-Kaisa, Vantaa; Snell, Johanna, Mäntsälä
Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: agrologi (AMK)
Hovila, Lauri, Somero; Iivonen, Kirsi, Huittinen; Isotalo, Mikko, Huittinen; Jokinen, Jessica, Ulvila; Jukkola, Jussi, Kokkola; Jyrkiäinen, Miia, Sysmä; Kankaanpää, Sonja, Somero; Keränen, Marja, Kokemäki; Kopio, Mikael, Kokemäki; Laine, Rauno, Salo; Laitinen, Sanna, Oulu; Perho, Heikki, Ypäjä; Piirainen, Katja, Kotka; Rantanen, Joonas, Loppi; Sahrman-Hauhia, Kirsi, Karkkila; Salmi, Maria, Vantaa; Selenius, Johanna, Lohja; Suominen, Samuli, Turku
Maisemasuunnittelun koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Atia, Elina, Tampere; Ketola, Satu, Lahti; Manninen, Teemu, Lahti; Nikkonen, Sanna, Espoo
Metsätalouden koulutusohjelma: metsätalousinsinööri (AMK)
Taipalus, Juhani, Hausjärvi; Väre, Tuomo, Riihimäki
Puutarhatalouden koulutusohjelma: hortonomi (AMK)
Aattela, Evita, Tampere; Hirvikoski, Jonna, Sastamala; Huhtama, Leena, Hattula; Klåvus, Hanna, Kristiinankaupunki; Laaksonen, Jaana, Hämeenlinna; Lehtinen, Heli, Mikkeli; Tuorila, Olli, Kannus; Voimanen, Maarit, Ylöjärvi
SOSIAALI-, TERVEYS- JA LIIKUNTA-ALA
Hoitotyön koulutusohjelma: sairaanhoitaja (AMK)
Aunesneva, Mervi, Forssa; Äijänen, Marjo, Tampere; Hainsalo, Merja, Hämeenlinna; Kinnunen, Mika, Tampere; Kylämäki, Sini, Somero; Laitinen, Johanna, Hämeenlinna; Mikkola, Katariina, Hämeenlinna; Myllyniemi, Anna, Nurmijärvi; Örnberg, Mervi, Karkkila; Ratas, Minna, Ypäjä; Seppänen, Kati, Forssa; Vepsä, Kati, Jokioinen
Hoitotyön koulutusohjelma: terveydenhoitaja (AMK)
Airaksinen, Essi, Lahti; Arffman, Oona, Hämeenlinna; Aspholm, Mimosa, Hämeenlinna; Äijälä, Kirsi, Hämeenlinna; Elo, Outi, Hämeenlinna; Eskola, Nina, Lahti; Hulkkonen, Iina, Vesanto; Huolman, Tia, Hämeenlinna; Inkeroinen, Laura, Hämeenlinna; Komulainen, Nina, Tampere; Oras, Iina, Hämeenlinna; Öhberg, Elisa, Hämeenlinna; Sokka, Heta-Riina, Hämeenlinna; Ståhl, Johanna, Turku; Uravuori, Rita, Valkeakoski; Valo, Maria, Hämeenlinna; Voutilainen, Elina, Hämeenlinna
Sosiaalialan koulutusohjelma: sosionomi (AMK)
Hokkanen, Anna, Vantaa; Kari, Juulia, Loviisa; Knape, Anne-Marie, Riihimäki; Määttänen, Marika, Ikaalinen; Rosenqvist, Katriina, Kangasala; Seppälä, Tiina, Hämeenlinna; Siitojärvi, Sanna, Tampere; Sinivuori, Nelli, Hämeenlinna
TEKNIIKAN JA LIIKENTEEN ALA
Automaatiotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Talikka, Nina, Valkeakoski; Tujula, Ari, Ylöjärvi
Bio- ja elintarviketekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Allen, Marja, Jokioinen; Patjas, Tuomas, Hämeenlinna; Sirén, Risto, Hämeenlinna; Ylitalo, Aleksi, Lapinlahti
Degree Programme in Automation Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Abiona, Olaonipekun, Valkeakoski; Adhikari, Jeevan, Tampere; Pokharel, Bikarna, Tampere; Puutio, Jouni-Pekka, Tampere
Degree Programme in Construction Engineering: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Laine, Olga, Lahti; Rengarajan, Prabu, Helsinki; Seppälä, Tomi, Turku
Degree Programme in Industrial Management: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Adeyemo, Hakeem, Valkeakoski; Huttunen, Harri, Tampere; Ikegwuonu, John, Helsinki; Meriläinen, Mikko, Tampere; Puputti, Pinja, Ylöjärvi
Degree Programme in Mechanical Engineering and Production Technology: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Abass, Adeyinka, Riihimäki; Macaulay, Adeola, Riihimäki; Okotie, Oghenemaaga, Espoo; Viddal, Espen, Riihimäki
Degree Programme in Supply Chain Management: insinööri (AMK), Bachelor of Engineering (BEng)
Guan, Qiubo, Hämeenlinna; Mwacharo, Fiona, Forssa
Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Heroja, Antti, Hyvinkää; Karsikas, Ville, Järvenpää; Rahkonen, Juha, Riihimäki; Skytten, Niko, Hyvinkää; Uotila, Ville, Riihimäki; Vesterinen, Sampo, Porvoo
Liikennealan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Aaltonen, Henri, Mäntsälä; Hokkanen, Ville, Hyvinkää; Kortesoja, Matias, Hämeenlinna; Tamminen, Elina, Espoo; Yli-Kauhaluoma, Mikko, Hyvinkää
Logistiikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Nummela, Jouni, Kustavi
Mediatekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Finne, Linda, Riihimäki; Riiho, Olli, Riihimäki; Sauranen, Anri, Lahti
Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma: rakennusmestari (AMK)
Dahl, Lasse, Hyvinkää; Koivusalo, Jari, Hyvinkää; Lukkarinen, Markus, Hyvinkää
Rakennustekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Hänninen, Kirsi, Hämeenlinna; Riihelä, Anssi, Hollola; Rulja, Sami, Hämeenlinna; Tulokas, Jukka, Kangasala
Tietotekniikan koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Kainonen, Juha, Paimio; Kankkunen, Toni, Forssa; Laurila, Jari, Kirkkonummi; Perttula, Joonas, Hämeenlinna; Pihtilä, Jouni, Pöytyä; Pihtilä, Juha, Pöytyä
Tuotantotalouden koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Boström, Jani, Tampere; Honkala, Susanne, Tampere; Järvinen, Joni, Ylöjärvi; Kauranen, Mari, Tampere; Ketola, Markku, Valkeakoski; Matinaho, Niina, Tampere; Niiniviita, Lauri, Tampere; Pitkänen, Marja, Tampere
Tuotekehityksen koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Kokko, Veera, Riihimäki; Pettinen, Markus, Riihimäki; Räty, Samuli, Riihimäki; Roiha, Tuukka, Riihimäki; Toivonen, Juho, Tampere
Ympäristöteknologian koulutusohjelma: insinööri (AMK)
Heiniö, Nina, Lahti; Suomilammi-Salmela, Terhi, Turku; Tahvola, Sampo, Hämeenlinna
YHTEISKUNTATIETEIDEN, LIIKETALOUDEN JA HALLINNON ALA
Degree Programme in International Business: tradenomi, Bachelor of Business Administration (BBA)
Alvari, Tarja, Akaa; Laakkonen, Rami, Tampere; Odukomaiya, Funmilade, Valkeakoski; Rinne, Anita, Tampere
Liiketalouden koulutusohjelma: tradenomi
Alatulkkila, Kati, Oulu; Blom, Heli, Hyvinkää; Brusin, Tiia-Linnea, Hämeenlinna; Heinonen, Henni, Hämeenlinna; Helenius, Heini, Akaa; Holopainen, Anna, Espoo; Järvinen, Jenna-Maria, Hämeenlinna; Kaitala, Ilona, Hämeenlinna; Kilpeläinen, Kaisa, Helsinki; Klemola, Anna, Hämeenlinna; Korvakangas, Jutta, Hämeenlinna; Mäenpää, Hille, Hämeenlinna; Mäkinen, Teija, Ylöjärvi; Rajamäki, Viivi, Janakkala; Sailio, Maiju, Hämeenlinna; Salm, Jolante, Hämeenlinna; Tähtinen, Iida, Hämeenlinna; Viiman, Antti, Hämeenlinna
YLEMPI AMK-TUTKINTO
Degree Programme in Business Management and Entrepreneurship: tradenomi (ylempi AMK), Master of Business Administration
Savolainen, Katja, Helsinki; Virtanen, Piia, Hattula
Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: agrologi (ylempi AMK)
Jokela, Katja, Kärkölä
Maaseudun kehittämisen koulutusohjelma: hortonomi (ylempi AMK)
Pekkala, Tiina, Lempäälä
Rakentamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Uusimaa, Janne, Tampere
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sosionomi(ylempi AMK)
Hutka-Ojanen, Hanna, Forssa; Toivonen, Mirja, Helsinki; Valkeapää, Päivi, Riihimäki
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Lindstén, Mari, Janakkala; Mattila, Piritta, Hausjärvi; Raunio, Pirjo, Hämeenlinna; Välimaa, Janne, Akaa
Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: terveydenhoitaja (ylempi AMK)
Myllymäki, Marjatta, Janakkala
Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Hemminki, Tuomo, Valkeakoski; Järvisalo, Marko, Lahti; Katainen, Ville, Hämeenlinna; Lepistö, Jukka-Pekka, Riihimäki; Saarlemo, Nora, Imatra; Vuorinen, Antti, Tampere
Teollisuuden palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: insinööri (ylempi AMK)
Honkanen, Tapani, Forssa; Kurri, Aki, Tuusula; Pynnönen, Ville, Janakkala
Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: tradenomi (ylempi AMK)
Kivinen, Juha, Hämeenlinna
Tiedotus / Hämeen ammattikorkeakoulu ja Hämeen ammatti-instituutti
Visamäentie 35 A, PL 230
13101 Hämeenlinna
sp. [email protected], p. (03) 6461 (vaihde)
HAMK kuuluu ammattikorkeakoulujen strategiseen FUAS-liittoumaan yhdessä LAMKin ja Laurean kanssa.
© Koodiviidakko Oy - Y-tunnus 1939962-1