Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Koulutus » Centria ammattikorkeakoulusta valmistuneita 24.5.2013

Centria-ammattikorkeakoulu

Centria ammattikorkeakoulusta valmistuneita 24.5.2013

Tiedote.
Julkaistu: 24.05.2013 klo 00:00
Julkaisija: Centria-ammattikorkeakoulu

Vuoden 2013 neljännessä publiikissa perjantaina 24.5.2013 Centria ammattikorkeakoulussa saa tutkintotodistuksensa 87 opiskelijaa. Valmistuvat opiskelijat on lueteltu alla.

 

KOKKOLA-PIETARSAAREN YKSIKKÖ

 

Insinööri (AMK)                                                                                                               

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Pihlajamaa                                    Jyri                                                   Kaustinen        

Polso                                               Sami                                                Kokkola            

 

Kemiantekniikan koulutusohjelma

Lehtimäki                                      Piia                                                   Vimpeli             

 

Tietotekniikan koulutusohjelma

Toppila                                           Arno                                                Kokkola

 

Bachelor of Engineering                                                                                               

Degree Programme in Chemistry and Technology

Sah                                                   Narayan Kumar                           Kokkola            

Gai                                                   Ziang Lin                                         Kokkola            

 

Insinööri (ylempi AMK)

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma

Mökkönen                                    Jussi                                                 Sievi                   

Varpaluoma                                 Matti                                               Kokkola            

Virsiheimo                                    Juha                                                 Oulu                  

Rättyä                                             Jani                                                  Ylivieska           

Paavola                                          Kari                                                  Kaustinen        

Åkerlund                                       Juha                                                 Kokkola            

Muuraiskangas                           Juha                                                 Kokkola

 

Tradenomi

Liiketalouden koulutusohjelma

Kosonen                                        Sara                                                 Kouvola            

Komulainen                                  Petra                                               Kokkola            

Kärnä-Knutar                               Tiina                                                 Kokkola            

Manninen                                     Leena-Kaisa                                  Kokkola            

Palmroth                                       Marjatta                                        Pietarsaari       

Pulli                                                  Mikko                                             Oulu                  

Rehu                                               Maria                                              Sievi

Sorvisto                                          Mikko                                             Ylivieska           

 

Bachelor of Business Administration            

Degree Programme in Business Management

Sandgren Diago                          Lennart                                          Kokkola            

 

Tradenomi (ylempi AMK)

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma

Salo                                                  Raine                                               Kangasala        

 

Master of Business Administration

Degree Programme in International Business Management

Kleemola                                       Tiina                                                 Toholampi

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Hoitotyön koulutusohjelma

Alanko-Takala                              Pirjo                                                 Kannus

Ihamäki                                          Heidi                                                Kokkola            

Isorinne                                         Anne                                               Kokkola

Järvi                                                 Antti                                                Kokkola

Maanselkä                                    Marjo                                              Perho

Marttila                                          Carita                                              Veteli

Meriluoto                                      Susanna                                         Kokkola

Piippo                                             Saara-Mari                                    Kokkola            

Päätalo                                           Anna-Kaisa                                   Oulu

Rautapuro                                     Anette                                            Kokkola            

Reinikainen                                  Marika                                            Kokkola

Tuukkanen                                   Eija                                                   Kaustinen

Viirumäki                                       Anna-Maija                                  Soini

Vistbacka-Granlund                  Johanna                                         Kruunupyy

Yrjänä                                             Anne-Maria                                  Kokkola            

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Hoitotyön koulutusohjelma

Hakala-Virkkala                           Susanna                                         Kaustinen

Heinonen                                      Niina                                                Kokkola            

Kivistö                                             Kirsi                                                  Kalajoki

Korkeakoski                                 Aija                                                  Kokkola

Kortetmaa                                    Miina                                               Kannus

Känsäkoski                                    Emmi                                               Kokkola            

Leskiranta                                     Jemina                                            Kokkola

Markkula                                       Satu                                                 Sievi

Mild                                                 Sanna                                              Kokkola

Pohjola                                          Johanna                                         Kälviä

Ranta                                              Iina-Kaisa                                       Kalajoki

Ranta-Aho                                    Elina                                                 Kokkola            

Rechardt                                        Johanna                                         Ylivieska           

Seppälä                                          Janita                                              Toholampi       

Törmäkangas                               Janika                                              Ylivieska

Viitala                                              Anu                                                  Lappajärvi       

 

Bachelor of Health Care

Degree Programme in Nursing

Kanyingi                                         Mark Ikuro                                    Vantaa              

Kiarie                                               Wangare                                        Kokkola

 

Terveydenhoitaja (ylempi AMK)

Sosiaali- ja terveysalan johtamisen ja kehittämisen koulutusohjelma

Jaatinen                                         Elina                                                 Kannus

 

Musiikkipedagogi (AMK)

Musiikin koulutusohjelma

Lappalainen-Nykänen              Heini                                                Vaasa

Mäkelä                                           Arttu Tapio                                  Kokkola            

Savolainen                                    Kirsi                                                  Kokkola

Storbacka                                      Paulina                                           Kokkola

Vuolteenaho                               Kimmo                                            Kokkola

 

Teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK)

Esittävän taiteen koulutusohjelma

Stavén                                            Aapo                                               Kokkola

 

 

YLIVIESKAN YKSIKKÖ

 

Insinööri (AMK)

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Karvonen                                      Joona                                              Oulainen          

Keskisipilä                                     Joonatan                                       Kalajoki            

Liimatainen                                   Ilkka                                                 Oulu                  

Nevalainen                                   Pekka                                              Ylivieska           

Tolonen                                         Heli                                                  Kalajoki

 

Tuotantotalouden koulutusohjelma

Brax                                                 Juhani                                             Ylivieska           

Heikkinen                                      Saija                                                 Ylivieska           

Keskisipilä                                     Ville                                                 Kalajoki            

Mäyrä                                             Salme                                              Oulainen          

 

Tietotekniikan koulutusohjelma

Pentikäinen                                  Ville                                                 Kärsämäki       

 

Mediatekniikan koulutusohjelma

Hourunranta                                Jani                                                  Ylivieska           

Mäkitalo                                        Hermanni                                      Ylivieska           

 

Tradenomi

Liiketalouden koulutusohjelma

Karppinen                                     Nina                                                 Haapavesi       

Sydänmetsä                                 Minna                                             Haapajärvi       

Tervakoski                                    Katja                                                Haapajärvi       

 

Bachelor of Engineering

Degree Programme in Industrial Management

Szulc                                                Kamila                                             Puola

 

Restonomi (AMK)

Matkailun koulutusohjelma

Hauhtonen                                   Sari                                                   Ylivieska           

Myllymäki                                     Anne-Mari                                    Kaustinen

 

Sosionomi (AMK)

Sosiaalialan koulutusohjelma

Jakola                                              Marjo                                              Espoo                

Ohtamaa                                       Minna                                             Nivala                

Sailas                                               Jenni                                               Nivala

 

Yhteisöpedagogi (AMK)

Kansalaistoiminnan ja nuorisotyön koulutusohjelma

Jurmu                                             Matias                                            Kiiminki            

Lekkermäki                                   Minna                                             Tampere          

Matkoski                                       Piia-Maaria                                   Vaasa

                            

                                                                                                                                                

Lisätietoja:

Viestintäpäällikkö Paula Erkkilä, 044 725 0086, paula.erkkila@centria.fi

Centria ammattikorkeakoulun ylläpitäjä on Centria ammattikorkeakoulu Oy ja rinnakkaistoiminimi Centria yrkeshögskola Ab. Ammattikorkeakouluosakeyhtiön osakkeenomistajina ovat Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä, Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, Pietarsaaren kaupunki, Keski-Pohjanmaan konservatorion kannatusyhdistys ry ja Raudaskylän Kristillisen Opiston kannatusyhdistys ry.

Centria ammattikorkeakoulu edistää alueen kehittymistä ja hyvinvointia työelämälähtöisen opetuksen sekä tutkimus-, kehitys- ja innovaatiotoiminnan yhteisvaikutuksena. Ammattikorkeakoulun kampukset sijaitsevat Kokkolassa, Ylivieskassa ja Pietarsaaressa. Ammattikorkeakoulu kouluttaa tekniikan, liiketalouden hyvinvoinnin ja kulttuuri aloille.

 

Keskeiset tunnusluvut 2013

 

Koulutusohjelmia                                   15

Aloituspaikkoja 2013                              492

Opiskelijoita                                          2852

Tutkintoja 2012                                     528

Henkilöstömäärä                                   293

Kokonaistuotot 2012                              28 M€

Tutustu julkaisijan muuhun lehdistöaineistoon

Mediapankki

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs