Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Koulutus » Centria ammattikorkeakoulusta valmistuneita 18.6.2013

Centria-ammattikorkeakoulu

Centria ammattikorkeakoulusta valmistuneita 18.6.2013

Tiedote.
Julkaistu: 18.06.2013 klo 00:00
Julkaisija: Centria-ammattikorkeakoulu

Vuoden 2013 viidennessä publiikissa tiistaina 18.6.2013 Centria ammattikorkeakoulussa saa tutkintotodistuksensa 165 opiskelijaa. Publiikki on samalla lukuvuoden 2012–2013 viimeinen – ammattikorkeakoulun opetustoiminta jää kesätauolle tämän jälkeen. Valmistuvat opiskelijat on lueteltu alla. Viisi opiskelijaa ei halunnut nimeään julkisuuteen.

Vuoden 2013 viidennessä publiikissa tiistaina 18.6.2013 Centria ammattikorkeakoulussa saa tutkintotodistuksensa 165 opiskelijaa. Publiikki on samalla lukuvuoden 2012–2013 viimeinen – ammattikorkeakoulun opetustoiminta jää kesätauolle tämän jälkeen. Valmistuvat opiskelijat on lueteltu alla. Viisi opiskelijaa ei halunnut nimeään julkisuuteen.

 

KOKKOLA-PIETARSAAREN YKSIKKÖ

 

Insinööri (AMK)                                                                                                               

Automaatiotekniikan koulutusohjelma

Jaakola                                           Aki                                                    Kokkola            

 

Kemiantekniikan koulutusohjelma

Häkkilä                                            Anna                                               Kokkola

Kangasluoma                              Tiina                                                 Kerava

Korkeakangas                             Jere                                                 Kokkola

Nyrhinen                                       Olli                                                    Kokkola

Paananen                                      Tero                                                 Kokkola            

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Koski                                               Antti                                                Kokkola

Lahti                                                Joonas                                            Kokkola

Naukkarinen                                Jarkko                                             Kokkola

Suokas                                            Juho                                                Kokkola

Vihervaara                                    Patrik                                              Kokkola

Vinkanharju                                 Teemu                                            Lappajärvi

 

Tekstiili- ja vaatetustekniikan koulutusohjelma

Korpela                                          Heidi                                                Kokkola

 

Tietotekniikan koulutusohjelma

Dabnell                                           Andreas                                         Kokkola

Hanhineva                                    Teppo                                             Kokkola

Levänen                                         Timo                                                Kannus

Marjakangas                                Erno                                                 Kokkola

Rintala                                            Miika                                               Kokkola

Sundström                                    Rolf                                                  Kokkola

Tolonen                                         Joni                                                  Himanka

 

Ingenjör (YH)

Utbildningsprogram för Informationsteknik

Häivälä                                            Matti                                               Kokkola

 

Bachelor of Engineering                                                                  

Degree Programme in Chemistry and Technology

Upadhyaya                                   Luv                                                   Vantaa              

 

Degree Programme in Information Technology

Jimoh                                              Biliaminu                                        Kokkola

Xu                                                     Sheng                                             Kokkola

Geleta                                            Mitiku                                             Pietarsaari

 

Insinööri (ylempi AMK)

Teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma

Huopana                                        Antti                                                Oulu

Vaara                                              Jouni                                               Ylivieska

 

Tradenomi

Liiketalouden koulutusohjelma

Ahola                                              Jenni                                               Kokkola

Haapaniemi                                  Elina                                                 Kokkola

Heikkilä                                          Jussi                                                 Kokkola

Hohenthal                                     Miika                                               Kokkola

Isopahkala                                    Venla                                              Kalajoki

Kemppi                                          Meri                                                Perho

Kivijärvi                                          Milka                                               Kokkola

Korkia-Aho                                   Marika                                            Kokkola

Kultalahti                                       Jasmine                                          Kokkola

Mattila                                            Jennika                                           Pietarsaari

Mäkelä                                           Johanna                                         Kokkola

Mäki-Petäjä                                 Kirsi                                                  Kannus

Männistö                                       Saana                                              Kalajoki

Niemi                                              Anu                                                  Kokkola

Oja                                                   Roope                                             Kokkola

Ojanen                                           Tiia                                                   Pietarsaari

Palokangas                                   Johanna                                         Kokkola

Parkas                                             Antti                                                Kokkola

Pippola                                           Mika                                                Vimpeli

Pippola                                           Ville                                                 Vimpeli

Polso                                               Tiina                                                 Kokkola

Päivärinne                                     Mirja                                               Nivala

Pöntiö                                             Fanni                                               Himanka

Rinnevuori                                    Sergei                                             Jyväskylä

Tiala                                                 Tuulia                                              Kokkola

Tikkakoski                                     Anna                                               Kokkola

Vilppola                                          Noora                                             Kokkola

Vuolteenaho                               Tuomas                                          Nivala

Välikangas                                     Antti                                                Ylivieska           

 

Kansainvälisen kaupan koulutusohjelma

Saarikettu                                     Jutta                                                Kokkola

Nordlund                                       Lucas                                               Kokkola

Hukari                                             Marika                                            Tampere

 

Tradenom

Utbildningsprogram för internationell handel

Widjeskog                                     Pernilla                                             Pedersöre

 

Bachelor of Business Administration            

Degree Programme in Business Management

Martinoff                                      Sanna                                              Kokkola

Koskinen                                       Sara                                                 Kokkola

Verbrugghe                                  Yann                                                Kokkola

Isong                                               Samuel                                           Kokkola

Aslam                                              Zaman                                            Vantaa              

 

Restonomi (AMK)

Matkailun koulutusohjelma

Alanko                                            Jenni                                               Kaustinen

 

Bachelor of Hospitality Management

Degree Programme in Tourism

Finnilä                                             Riia                                                   Kokkola

Grzymislawska                            Anna                                               Poland

Gäddnäs                                        Jim                                                   Luoto

Hossain                                          Md Bellal                                       Bangladesh

Kc                                                     Gandip                                           Nepal

Kukkola                                          Annika                                            Veteli

Kunwor                                          Amit                                                Nepal

Laine                                               Eveliina                                           Mänttä             

Levänen                                         Henna                                             Kannus

Neupane                                       Mukunda                                      Nepal

Ariyo-Olawole Seliat                 Omotola                                        Nigeria

Poudel                                            Surya                                               Nepal

Regmi                                             Ramesh                                          Nepal

Sandgren Diago                          Daniel                                             Kokkola

Termonen                                     Ida                                                    Kokkola

Thapa                                              Deepak                                          Nepal

Torkkola                                         Jaana                                               Haapavesi

 

Tradenomi (ylempi AMK)

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma   

Sundfors                                        Siv                                                    Kokkola

 

Master of Business Administration

Degree Programme in International Business Management

Särkijärvi                                        Keijo                                                Oulu

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Hoitotyön koulutusohjelma

Ahomaa                                         Tiina                                                Kokkola

Ruppa                                             Tiina                                                 Kokkola

Tähtinen-Luosa                           Virpi                                                 Kokkola            

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Hoitotyön koulutusohjelma

Linna                                               Johanna                                         Kokkola

 

Sosionomi (AMK)

Sosiaalialan koulutusohjelma

Koivusalo                                       Paula                                               Kokkola

Kyllönen                                        Sanna                                              Espoo                

 

Musiikkipedagogi (AMK)

Musiikin koulutusohjelma

Heikkilä                                          Anna-Kaisu                                   Kokkola

Jylhä                                                Satu                                                 Oulu

Kallioinen                                      Noora                                             Kokkola

Kavakka                                         Ottilia                                              Kokkola

Kilpelä                                             Tuuli-Elina                                     Kokkola

Koskela                                          Päivi                                                 Haukipudas

Kuikka                                             Eija                                                   Kokkola

Latvala                                            Marja                                              Kokkola

Lumiaho                                         Satu                                                 Evijärvi

Poikkimäki                                    Jussi                                                 Kokkola

Reunanen                                     Aurora                                            Helsinki

Wegelius                                       Anna                                               Espoo

Wegelius                                       Leeni                                               Espoo

 

Teatteri-ilmaisun ohjaaja (AMK)

Esittävän taiteen koulutusohjelma

Huovinen                                      Heli                                                  Inari

Juntunen                                       Ninni                                               Sotkamo

Järvinen                                         Maria                                              Kauhava

Vainionpää                                   Maiju                                              Lapua

 

 

YLIVIESKAN YKSIKKÖ

 

Insinööri (AMK)

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Kotilainen                                      Aleksi                                              Sievi

Paloste                                           Henri                                               Oulu

Peltokorpi                                     Pauli                                                Ylivieska

Pitkälä                                             Tapio                                               Haapavesi

Rautakoski                                    Jouni                                               Kalajoki

Vähäjylkkä                                    Mikko                                             Ylivieska

 

Tuotantotalouden koulutusohjelma

Aitto-oja                                        Mikko                                             Ylivieska

Honkala                                          Esko                                                 Haapavesi

Keskisipilä                                     Olli                                                    Ylivieska

Kivisaari                                          Mika                                                Ylivieska

Laitinen                                          Joona                                              Ylivieska

Mikkilä                                            Marko                                             Nivala

Pennanen                                     Sami                                                Ylivieska

Saarela                                           Tomi                                                Haukipudas

Samsonov                                     Erik                                                   Ylivieska

Voltti                                               Timo                                                Ylivieska

 

Puutekniikan koulutusohjelma

Uusipaikka                                    Satu                                                 Veteli

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Pälli                                                  Timo                                                Ylivieska

 

Tietotekniikan koulutusohjelma

Salo                                                  Sami                                                Kalajoki

 

Mediatekniikan koulutusohjelma

Herranen                                       Jari                                                   Ylivieska

Jämbäck                                         Mikko                                             Lestijärvi

Kurki                                                Maija                                               Ylivieska

Lehtiniemi                                     Ari                                                    Nivala

Siironen                                         Niko                                                 Kalajoki

 

Bachelor of Engineering

Degree Programme in Industrial Management

Chen                                               Yue                                                  Kiina

Ljah                                                  Ilja                                                    Viro

Spiz                                                  Hubert                                            Puola

Wojciechowski                            Waclaw                                          Puola

Zagarskii                                         Kirill                                                  Venäjä

 

Tradenomi

Liiketalouden koulutusohjelma

Haikola                                           Piia                                                   Reisjärvi

Hannula                                         Riikka                                              Haapajärvi

Kautto                                            Jussi                                                 Pyhäntä

Koski                                               Janne                                              Ylivieska

Ponkala                                          Oili                                                    Saksa

Siekkinen                                      Riikka                                              Pihtipudas

Stivkina                                          Nadezna                                        Haapajärvi

 

Restonomi (AMK)

Matkailun koulutusohjelma

Häivälä                                            Sanna                                              Ylivieska

Kalliokoski                                     Merja Cari                                     Oulainen

Priuska                                           Tiia                                                   Kalajoki

Takala                                             Esa                                                   Kalajoki

Tuomaala                                      Virva                                                Oulu

 

Sosionomi (AMK)

Sosiaalialan koulutusohjelma

Ainasoja                                         Anne                                               Kannus

Halmetoja                                     Helena                                            Ylivieska

Hietala                                            Mari                                                 Siikalatva

Kokko                                             Riikka                                              Haapavesi

Tiitto                                                Katariina                                        Ylivieska

Tornberg                                       Vesa                                                Ylivieska

 

Yhteisöpedagogi (AMK)

Kansalaistoiminnan ja nuorisotyön koulutusohjelma

Hepo-oja                                       Jenni                                               Tyrnävä

Koskinen                                       Suvi-Maria                                    Ylivieska

Laitinen                                          Tuula                                               Pyhäjärvi

Leppämäki                                    Henriikka                                       Ähtäri

Reinikainen                                  Anne                                               Reisjärvi

                            

                                                                                                                                                

                                                                                      

 

Lisätietoja:

Viestintäpäällikkö Paula Erkkilä, 044 725 0086, paula.erkkila@centria.fi

Centria ammattikorkeakoulun ylläpitäjä on Centria ammattikorkeakoulu Oy ja rinnakkaistoiminimi Centria yrkeshögskola Ab. Ammattikorkeakouluosakeyhtiön osakkeenomistajina ovat Keski-Pohjanmaan koulutusyhtymä, Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä, Pietarsaaren kaupunki, Keski-Pohjanmaan konservatorion kannatusyhdistys ry ja Raudaskylän Kristillisen Opiston kannatusyhdistys ry.

Centria ammattikorkeakoulu edistää alueen kehittymistä ja hyvinvointia työelämälähtöisen opetuksen sekä tutkimus-, kehitys- ja innovaatiotoiminnan yhteisvaikutuksena. Ammattikorkeakoulun kampukset sijaitsevat Kokkolassa, Ylivieskassa ja Pietarsaaressa. Ammattikorkeakoulu kouluttaa tekniikan, liiketalouden hyvinvoinnin ja kulttuuri aloille.

 

Keskeiset tunnusluvut 2013

 

Koulutusohjelmia                                   15

Aloituspaikkoja 2013                              492

Opiskelijoita                                          2852

Tutkintoja 2012                                     528

Henkilöstömäärä                                   293

Kokonaistuotot 2012                              28 M€

Tutustu julkaisijan muuhun lehdistöaineistoon

Mediapankki

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs