Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Kotimaa » SM-kilpailut 19.-20.3.2016 1. päivän tulokset

Suomen Karateliitto Ry

SM-kilpailut 19.-20.3.2016 1. päivän tulokset

Tiedote.
Julkaistu: 20.03.2016 klo 00:41
Julkaisija: Suomen Karateliitto Ry

Karaten SM-kilpailut, Pyynikin Palloiluhalli, Tampere  19.-20.3.2016

Karaten SM-kilpailuiden ensimmäisenä kilpailupäivänä taisteltiin SM-mitaleista yleisen sarjan lisäksi nuorten U21-ja junioreiden (U18) ikäluokissa sekä yli 40v ikämies sarjoissa.

Taistelijan maljalla palkittiin Lahden Karaten Bess Mänty ja Rajakylän Karateseuran Aaro Tuominen jotka kumpikin voittivat kolme kultaa eri sarjoissa.

Naiset kata

1. Mänty Bess, Lahden Karate

2. Mänty Nea, Lahden Karate

3. Tamminen Lotta, Lahden Karate

 

Naiset -55kg

1. Hyvärinen Johanna, Kuopion Karateseura

2. Mahmoud Inge, Renshin-Kan, Helsinki

3. Viitaharju Janika, Gijomonkai Sipoo

 

Naiset -61kg

1. Aronen Emma, Euran karateseura

2. Viitala Kaisa, Porin Shotokan

3. Tamminen Lotta, Lahden Karate

 

Naiset +61kg

1. Keinänen Titta, Euran karateseura

2. Kuusisto Helena, Porin Shotokan

3. Vuori Anna, Ylöjärven Shotokan

 

Naiset avoin

1. Kuusisto Helena, Porin Shotokan

2. Keinänen Titta, Euran karateseura

3 Viitala Kaisa, Porin Shotokan

 

Miehet kata

1. Antoniou Andreas, Lahden Karate

2. Turunen Niklas, Kuopion Karateseura

3. Kuisma Oliver, Lahden Karate

 

 

Miehet -67kg

1. Luukka Eki, Porin Shotokan

2. Kolari Joni, Lahden Karate

3. Suur-Inkeroinen Tuomas, Nurmijärven Shotokan

 

Miehet -75kg

1. Tuominen Aaro, Rajakylän Karateseura, Vantaa

2. Helin Jimi, Rajakylän Karateseura, Vantaa

 

Miehet -84 kg

1. Mahmoud Amgad, Renshin-Kan, Helsinki

2. Kultala Petteri, Mäntsälän Karate

 

Miehet +84kg

1. Heiskanen Pyry, Lahden Karate

2. Rajala Oskari, Renshin-Kan, Helsinki

3. Juusti Elia, Lahden Karate

 

Miehet avoin

1. Tuominen Aaro ,Rajakylän Karateseura, Vantaa

2. Helin Jimi, Rajakylän Karateseura, Vantaa

 

U21 naiset kata

1. Mänty Bess, Lahden Karate

2. Mänty Nea, Lahden Karate

3. Tamminen Lotta, Lahden Karate

 

U21 naiset -61kg

1. Tamminen Lotta, Lahden Karate

2. Koskinen Cecilia, Mäntsälän Karate

3. Uusi-Esko Nina, Tapanilan Erä

 

U21 naiset -68kg

1. Voutilainen Sonja, Tapanilan Erä

2. Nousiainen Sandra, Vantaan Wado-ryu

3. Vuori Anna, Ylöjärven Shotokan

 

U21 miehet kata

1. Jalava Miko, Lahden Karate

 

U21 miehet -67kg

1. Karkkulainen Jani, Rajakylän Karateseura, Vantaa

2. Lyly Andrea, Meido-Kan Karate Espoo

3. Ranki Mikael, Lahden Karate

 

U21 miehet -75kg

1. Tuominen Aaro, Rajakylän Karateseura, Vantaa

2. Helin Jimi, Rajakylän Karateseura, Vantaa

 

U21 miehet -84kg

1. Remes Mikko, Nurmijärven Shotokan

2. Kerminen Samuli, Meido-Kan Karate, Espoo

3. Tuli Otto-Ville, Ylöjärven Shotokan

 

U21 miehet +84kg

1. Heiskanen Pyry, Lahden Karate

 

U18 Juniori tytöt kata

1. Mänty Bess, Lahden Karate

2. Salmivaara Sara, Kibudo Kirkkonummi

3. Holmlund Pihla-Maaria, Lahden Karate

 

U18 Juniori tytöt -53kg

1. Piironen Pinja, Tapanilan Erä

2. Hanhinen Maiju, Euran karateseura

 

U18 Juniori tytöt -59kg

1. Kauppi Monica, Euran karateseura

2. Tammisto Oona, Euran karateseura

3. Uusi-Esko Nina, Tapanilan Erä

 

U18 Juniori tytöt +59kg

1. Voutilainen Sonja, Tapanilan Erä

2. Leino Melina, Renshin-Kan ry

3. Nousiainen Sandra, Vantaan Wado-ryu

 

U18 Juniori pojat kata

1. Jalava Miko, Lahden Karate

 

U18 Juniori pojat -55kg

1. Lyly Andrea, Meido-Kan Karate, Espoo

2. Vuori Nuutti, Ylöjärven Shotokan

 

U18 Juniori pojat -61kg

1. Salonen Miska, Ylöjärven Shotokan

2. Puotiniemi Kalle, Tapanilan Erä

3. Haarnoja Elias, Tapanilan Erä

 

U18 Juniori pojat -68kg

1. Suur-Inkeroinen Tuomas, Nurmijärven Shotokan

2. Ranki Mikael,Lahden Karate

 

U18 Juniori pojat -76kg

1. Kulovuori Björn, Lahden Karate

2. Mantere Niko, Hämeenlinnan Karateseura

3. Weck Henri, Hämeenlinna Tarmo Karate

 

U18 Juniori pojat +76kg

1. Remes Mikko, Nurmijärven Shotokan

2. Viitala Veeti, Hämeenlinna Tarmo Karate

3. Tuli Otto-Ville, Ylöjärven Shotokan

 

Miehet +40 kata

1. Niemeläinen Petri, Kibudo Kirkkonummi

2. Kangas Reijo, Oulun Karateseura

3. Rezai Mohammed, Rajakylän Karateseura, Vantaa

 

Miehet +40 avoin

1. Toivanen Petri, Kuopion Karateseura

2. Luukka Eki, Porin Shotokan

3. Erola Vesa, Tampereen Shotokan

 

 

Joukkue miehet

1. Renshin-Kan, Helsinki

2. Lahden Karate

 

Miehet kata joukkue

1. Nakkilan Shotokan

 

 

U18 Juniori pojat joukkue

1. Lahden Karate

2. Nurmijärven Shotokan

 

U18 Juniori tytöt joukkue

1. Tapanilan Erä

2. SEITOKAI, Helsinki

 

U18 Juniori tytöt joukkue kata

Tapanilan Erä

SEITOKAI, Helsinki

Suomen karateliitto edustaa suomalaisia karateseuroja yli tyylisuuntarajojen. Liitossa on tällä hetkellä yli sata jäsenseuraa.

Karateliiton tarkoitus on "edistää ja kehittää karatea ja muita samantapaisia kamppailulajeja Suomessa ja toimia näiden kamppailulajien yhdistysten valtakunnallisena keskusjärjestönä kilpa-, kunto-, nuoriso-, ja muussa kamppailulajeihin liittyvässä toiminnassa."

Suomen karateliitto edustaa suomalaista karatea maailmanlaajuisissa karaten katto-organisaatioissa kuten Maailman karateliitto (WKF) ja Euroopan karateliitto (EKF).

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs