Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Kotimaa » Karaten SM-kilpailut 19.-20.3.2016, toisen kilpailupäivän tulokset

Suomen Karateliitto Ry

Karaten SM-kilpailut 19.-20.3.2016, toisen kilpailupäivän tulokset

Tiedote.
Julkaistu: 20.03.2016 klo 17:02
Julkaisija: Suomen Karateliitto Ry

Karaten SM-kilpailuiden toisena kilpailupäivänä ratkottiin U16 ja U14 ikäluokkien Suomen mestaruudet.

 

Tytöt U14 -40kg

1. Kallio Jade, Rajakylän Karateseura

2. Vaara Elli-Noora, Oulun Karateseura

3. Koskinen Isabella, Mäntsälän Karate

 

Tytöt U14 -45kg

1. Kallio Sara, Rajakylän Karateseura

2. Piironen Ronja, Tapanilan Erä                       

 

Tytöt U14 -50kg                         

1. Nurmi Aino, Porin Shotokan                         

2. Huomo Greta, Oulun Karateseura             

3. Hyssänmäki Hilda, Porin Shotokan             

                                                         

Tytöt U14 +50kg                        

1. Karttunen Venla, Porin Shotokan

2. Ketola Anni, Porin Shotokan

3. Lyly-Yrjänäinen Emma, Porin Shotokan   

 

Tytöt U14 kata                            

1. Holmlund Solja-Linnea, Lahden Karate    

2. Vaara Elli-Noora, Oulun Karateseura         

3. Karttunen Venla, Porin Shotokan

                                                         

Kadetit tytöt -47kg                   

1. Kallio Sara, Rajakylän Karateseura

2. Hyvönen Viola, Budokwai, Turku                

3. Holmlund Pihla-Maaria, Lahden Karate

                                                         

Kadetit tytöt -54kg                   

1. Karttunen Venla, Porin Shotokan               

2. Lehtonen Elina, Euran karateseura            

3. Ketola Anni, Porin Shotokan

 

Kadetit tytöt +54kg                  

1. Tammisto Oona, Euran karateseura          

2. Kauppi Monica, Euran karateseura            

3. Leino Melina, Renshin-Kan, Helsinki

                                                         

Kadetit tytöt kata                      

1. Holmlund Pihla-Maaria, Lahden Karate    

2. Vaara Elli-Noora,Oulun Karateseura          

3. Liukkonen Marianna, Oulun Karateseura

                                                         

Kadetit tytöt joukkue              

1. Euran karateseura

2. Porin Shotokan                     

                                                         

Kadetit tytöt joukue kata      

1. Porin Shotokan                     

2. Oulun Karateseura              

 

Pojat U14 -45kg                         

1. Peltola Veikko, Oulun Karateseura

2. Lehtinen Jesse, Lahden Karate

3. Kirjavainen Aapo, Lohjan Kamppailukeskus

                            

Pojat U14 -55kg                         

1. Sieppi Tomi, Oulun Karateseura

2. Kankkunen Artturi, Kuopion Karateseura

 

Pojat U14 +55kg                        

1. Liikka Luka, Tapanilan Erä

2. Ågrén Sisu, Mäntsälän Karate

3. Varhelahti Emil, Porin Shotokan

                            

Pojat U14 jokkue kata             

1. Oulun Karateseura

                            

Pojat U14 kata                            

1. Kirjavainen Aapo, Lohjan Kamppailukeskus

2. Lehtinen Jesse, Lahden Karate

3. Peltola Veikko, Oulun Karateseura

                            

Kadetit pojat -52kg                   

Ahlgren Aaro, Hämeenlinna Tarmo Karate

Kulmala Jami, Lohjan Kamppailukeskus

Behrovegrighash Amir, Meido-Kan Karate Espoo

                            

Kadetit pojat -57kg

1. Ollila Maximiliam, Hämeenlinnan Karateseura

2. Vuori Nuutti, Ylöjärven Shotokan

3. Kulmala Miikka, Lohjan Kamppailukeskus

                            

Kadetit pojat -63kg                   

1. Salonen Miska, Ylöjärven Shotokan

2. Kiiskinen Rasmus, Lohjan Kamppailukeskus

3. Tuovinen Eetu, Kuopion Karateseura

                            

Kadetit pojat -70kg                   

1. Korpela Johannes, Rajakylän Karateseura

2. Salonen Miikka, Ylöjärven Shotokan

Kadetit pojat +70kg

1. Kulovuori Björn, Lahden Karate

2. Viitala Veeti, Hämeenlinna Tarmo Karate

                            

Kadetit pojat kata

1. Virtanen Saku, Lahden Karate

2. Nyholm Julius, Gijomonkai Karate Club Sipoo

3. Liikka Luka, Tapanilan Erä

                            

Kadetit pojat joukkue             

1. Ylöjärven Shotokan

2. Rajakylän Karateseura

3. Hämeenlinna Tarmo Karate

Suomen karateliitto edustaa suomalaisia karateseuroja yli tyylisuuntarajojen. Liitossa on tällä hetkellä yli sata jäsenseuraa.

Karateliiton tarkoitus on "edistää ja kehittää karatea ja muita samantapaisia kamppailulajeja Suomessa ja toimia näiden kamppailulajien yhdistysten valtakunnallisena keskusjärjestönä kilpa-, kunto-, nuoriso-, ja muussa kamppailulajeihin liittyvässä toiminnassa."

Suomen karateliitto edustaa suomalaista karatea maailmanlaajuisissa karaten katto-organisaatioissa kuten Maailman karateliitto (WKF) ja Euroopan karateliitto (EKF).

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs