Tiedotteet

Näytä tiedotekategoriat

Etusivu » Tiedotteet » Käsityöt ja askartelu » 2016 Oulun Taiteiden Yön alkuräjähdys ke 3.2. kello 17

2016 Oulun Taiteiden Yön alkuräjähdys ke 3.2. kello 17

Tiedote.
Julkaistu: 27.01.2016 klo 15:17
Julkaisija: Oulun taiteiden yö ry

Yhdeksättä nykymuotoista Oulun Taiteiden Yötä vietetään jälleen Oulun juhlaviikoilla torstaina 18.8.2016. Tapahtuman suunnittelu aloitetaan joukkotapaamisella keskiviikkona 3.2.2016 kello 17–19 Aleksinkulman juhlasalissa (Aleksanterinkatu 9, käynti sisäpihalta).

Tilaisuudessa voi antaa palautetta menneistä Taiteiden Öistä, esittää ehdotuksia tuleviin ja tavata muita tapahtuman tekijöitä. Oulun taiteiden yö ry:n taiteellinen johtaja Paavo J. Heinonen kertoo tapahtumajärjestelyjen etenemisestä. Kaikille avoimessa tapaamisessa on helppo uusienkin oululaisten tutustua kaupungin kulttuurin monimuotoisuuteen!

Lisätietoja:
Paavo J. Heinonen
044 250 1605
paavojii@gmail.com

Short summary in English:
Oulu Arts' Night 2016 will happen on Thursday, August 18th in and around downtown Oulu. Everybody's welcome to participate! We start planning the event in a meeting at Aleksinkulma (Aleksanterinkatu 9, entrance from the courtyard) on Wednesday, February 3rd, at 5 PM (17.00).

Oulun taiteiden yö ry on perustettu vuonna 2007 edistämään Oulun seudun kulttuuritoimijoiden yhteistyötä. Yhdistyksen jäseninä on tällä hetkellä noin 40 kulttuurialalla toimivaa yhdistystä ja yritystä. Yhdistyksen näkyvin toimintamuoto on elokuussa osana Oulun juhlaviikkoja järjestettävä Oulun Taiteiden Yö.

Julkaisijan muita tiedotteita

Hae kategoriasta

Kategorian julkaisijoita

Kategorian uusimmat

ePressin asiakkaita
Trafi Radisson Blu Tellabs