Suomalaisosallistujat Tarton SELL-kisoissa 2014
Mini-jalkapallo
miehet
Aalto-yliopisto, Maanpuolustuskorkeakoulu
Yleisurheilu
100m miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto), Janne Törmänen (Aalto-yliopisto)
110 m aidat miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto)
1500m miehet: Kalle Ruohola (Aalto-yliopisto), Kerkko Visuri (Aalto-yliopisto) ja Tuomas Suni (Aalto-yliopisto)
1500m naiset: Emma Hakala (Aalto-yliopisto), Jaana Rajamäki (Tampereen teknillinen yliopisto)
200m miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto), Janne Törmänen (Aalto-yliopisto)
3000m naiset: Emma Hakala (Aalto-yliopisto), Jaana Rajamäki (Tampereen teknillinen yliopisto)
400m miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto), Jaakko Lehtilä (Aalto-yliopisto)
400m naiset: Moona Latvala (Helsingin yliopisto)
500m miehet: Kalle Ruohola (Aalto-yliopisto), Markus Hämäläinen (Maanpuolustuskorkeakoulu)
800m miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto), Kalle Ruohola(Aalto-yliopisto), Kerkko Visuri (Aalto-yliopisto), Tuomas Suni (Aalto-yliopisto)
800m naiset; Moona Latvala (Helsingin yliopisto)
kiekko miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto)
korkeushyppy miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto)
keihäs miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto)
pituus miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto)
kuula miehet: Antti Miihkinen (Aalto-yliopisto), Ville Siiskonen (Helsingin yliopisto)
Koripallo miehet
Maanpuolustuskorkeakoulu, Aalto-yliopisto
Shakki
Antti Salmela (Aalto-yliopisto), Felix Klein (Aalto-yliopisto), Mikko Salama (Aalto-yliopisto) , Thomas Sandvik (Aalto-yliopisto)
Salibandy
naiset: Tampereen teknillinen yliopisto
miehet: Aalto-yliopisto, Tampereen yliopisto, Metropolia ammattikorkeakoulu, Tampereen teknillinen yliopisto, Itä-Suomen yliopisto
Judo
miehet: -66kg: Markus Mattsson (Helsingin yliopisto)
naiset: -57kg Silja Kervinen (Helsingin yliopisto), -78kg Johanna Sivunen (Metropolia ammattikorkeakoulu)
Suunnistus
miehet, Sprintti: Joonas Pääkkönen (Aalto-yliopisto), Vili Virkki (Aalto-yliopisto)
miehet, keskimatka: Joonas Pääkkönen (Aalto-yliopisto), Vili Virkki (Aalto-yliopisto), Frank Segessenmann (Aalto-yliopisto)
naiset, sprintti: Kaisa Mäkitalo (Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK), Veera Mäkitalo (Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK), Sanna Heittola (Vaasan yliopisto)
naiset, keskimatka: Kaisa Mäkitalo (Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK), Veera Mäkitalo (Hämeen ammattikorkeakoulu HAMK), Sanna Heittola (Vaasan yliopisto)
Voimanosto
Miehet
-105kg Juho Kangasniemi (Tampereen teknillinen yliopisto), Ville Jääskeläinen (Tampereen teknillinen yliopisto)
-93kg Atte Antikainen (Tampereen teknillinen yliopisto)
-83kg Lauri Tamminen (Tampereen teknillinen yliopisto)
-74kg Akseli Lintulaakso (Tampereen teknillinen yliopisto)
Naiset
-63kg Heidi Uimonen (Tampereen teknillinen yliopisto) ja Julia Ruohonen (Tampereen teknillinen yliopisto)
Lentopallo
naiset: Tampereen teknillinen yliopisto, Helsingin yliopisto
miehet: Turun yliopisto, Tampereen teknillinen yliopisto ja Jyväskylän yliopisto
Lisäksi virallisten SELL-kisojen ulkopuolella järjestetään Rugby 7s-kisat, joihin osallistuu Aalto-yliopiston joukkue.
Kisojen viralliset nettisivut: www.sell2014.eu